parted-3.1.90 - en to tr translation catalogue (491 entries)

en: invalid argument %s for %s
tr: %2$s için geçersiz argüman %1$s

en: ambiguous argument %s for %s
tr: %2$s için belirsiz argüman %1$s

en: Valid arguments are:
tr: Geçerli argümanlar şunlardır:

en: write error
tr: yazma hatası

en: Unknown system error
tr: Bilinmeyen sistem hatası

en: %s: invalid option -- '%c'
tr: %s: geçersiz seçenek -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
tr: %s: seçenek için bir argüman gerekli -- '%c'

en: Success
tr: Başarılı

en: No match
tr: Eşleşme yok

en: Invalid regular expression
tr: Geçersiz düzenli ifade

en: Invalid collation character
tr: Geçersiz harmanlama karakteri

en: Invalid character class name
tr: Geçersiz karakter sınıfı ismi

en: Trailing backslash
tr: İzleyen tersbölü

en: Invalid back reference
tr: Geçersiz geriye başvuru

en: Unmatched ( or \(
tr: ( ya da \( eşleşmiyor

en: Unmatched \{
tr: \{ eşleşmiyor

en: Invalid content of \{\}
tr: \{\} in içeriği geçersiz

en: Invalid range end
tr: Geçersiz kapsam sonu

en: Memory exhausted
tr: Bellek tükendi

en: Invalid preceding regular expression
tr: Geçersiz önceki düzenli ifade

en: Premature end of regular expression
tr: Düzenli ifadenin sonu eksik

en: Regular expression too big
tr: Düzenli ifade çok büyük

en: Unmatched ) or \)
tr: ) ya da  \) eşleşmiyor

en: No previous regular expression
tr: Daha önce düzenli ifade yok

note: TRANSLATORS: A regular expression testing for an affirmative answer (english: "yes").  Testing the first character may be sufficient. Take care to consider upper and lower case. To enquire the regular expression that your system uses for this purpose, you can use the command locale -k LC_MESSAGES | 
en: ^[yY]
tr: ^[eE]

note: TRANSLATORS: A regular expression testing for a negative answer (english: "no").  Testing the first character may be sufficient. Take care to consider upper and lower case. To enquire the regular expression that your system uses for this purpose, you can use the command locale -k LC_MESSAGES | grep 
en: ^[nN]
tr: ^[hH]

en: Packaged by %s (%s)
tr: %s (%s) tarafından paketlendi

en: Packaged by %s
tr: %s tarafından paketlendi

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
tr: %s tarafından yazıldı.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
tr: %s ve %s tarafından yazıldı.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
tr: %s, %s ve %s taraından yazıldı.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
tr: %s, %s, %s ve %s
    tarafından yazıldı.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
tr: %s, %s, %s, %s ve %s
    tarafından yazıldı.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
tr: %1$s, %2$s, %3$s, %4$s,
    %5$s ve %6$s tarafından yazıldı.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
tr: %1$s, %2$s, %3$s, %4$s,
    %5$s, %6$s ve %7$s tarafından yazıldı.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
tr: %1$s, %2$s, %3$s, %4$s,
    %5$s %6$s, %7$s ve %8$s
    tarafından yazıldı.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
tr: %1$s, %2$s, %3$s, %4$s,
    %5$s %6$s, %7$s, %8$s ve
    %9$s tarafından yazıldı.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
tr: %1$s, %2$s, %3$s, %4$s,
    %5$s %6$s, %7$s, %8$s,
    %9$s ve diğerleri tarafından yazıldı.

en: Report %s bugs to: %s
tr: %s hatalarını %s'e bildirin.

en: %s home page: <%s>
tr: %s başlangıç sayfası: <%s>

en: memory exhausted
tr: bellek tükendi

en: invalid %s%s argument '%s'
tr: geçersiz %s%s argüman '%s'

en: invalid suffix in %s%s argument '%s'
tr: %s%s argümanında geçersiz sonek '%s'

en: %s%s argument '%s' too large
tr: %s%s argümanı '%s' çok büyük

en: Disk Image
tr: Disk Görüntüsü

en: Error opening %s: %s
tr: %1$s açarken hata: %2$s

en: Unable to open %s read-write (%s).  %s has been opened read-only.
tr: %1$s oku-yaz şeklinde açılamıyor (%2$s).  %3$s salt-okunur olarak açıldı.

en: %s during seek for read on %s
tr: %2$s'te okuma için arama sırasında %1$s

en: %s during read on %s
tr: %2$s'i okuma sırasında %1$s

en: Can't write to %s, because it is opened read-only.
tr: %s'e yazılamıyor, çünkü salt-okunur olarak açılmış.

en: %s during seek for write on %s
tr: %2$s'e yazma için arama sırasında %1$s

en: %s during write on %s
tr: %2$s'e yazma sırasında %1$s

en: Try `%s --help' for more information.
tr: Daha fazla bilgi için `%s --help' yazın.

en: Usage: %s [OPTION] [DEVICE]...
tr: Kullanım: %s [SEÇENEK] [AYGIT]...

en: Inform the operating system about partition table changes.
    
      -d, --dry-run    do not actually inform the operating system
      -s, --summary    print a summary of contents
      -h, --help       display this help and exit
      -v, --version    output version information and exit
tr: İşletim sistemini disk bölümleme tablosu değişikliklerinden haberdar eder.
    
      -d, --dry-run    işletim sistemini haberdar etmez
      -s, --summary    içeriğin bir özetini basar
      -h, --help       bu yardımı görüntüler ve çıkar
      -v, --version    sürüm bilgisini çıkartır ve çıkar

en: 
    When no DEVICE is given, probe all partitions.
tr: 
    AYGIT verilmediğinde, tüm disk bölümlerini yokla.

en: 
    Report bugs to <%s>.
tr: 
    Yazılım hatalarını <%s>'e bildirin.

en: Unable to open %s.
tr: %s açılamadı.

en: Unable to probe store.
tr: Depo sondalanamadı.

en: The partition table cannot be re-read.  This means you need to reboot before mounting any modified partitions.  You also need to reinstall your boot loader before you reboot (which may require mounting modified partitions).  It is impossible do both things!  So you'll need to boot off a rescue disk, and reinstall your boot loader from the rescue disk.  Read section 4 of the Parted User documentation for more information.
tr: Disk bölümleme tablosu yeniden okunamadı, bu nedenle değiştirilmiş herhangi bir disk bölümünü bağlamadan (bilgisayarı) yeniden açmalısınız.  Yeniden açmadan önce önyükleyicinizi de yeniden kurmalısınız (ki bu değiştirilmiş disk bölümlerini bağlamayı gerektirebilir).  İki şeyi birden yapmak olanaksız!  Dolayısıyla, bir kurtarma diskiyle açmanız ve önyükleyicinizi bu diskten yeniden kurmanız gerekecek.  Daha fazla bilgi için Parted Kullanıcı belgesinin 4. bölümünü okuyunuz.

en: The partition table on %s cannot be re-read (%s).  This means the Hurd knows nothing about any modifications you made.  You should reboot your computer before doing anything with %s.
tr: %1$s (%2$s) üzerindeki disk bölümleme tablosu.  Bu, sizin yaptığınız değişiklikleri Hurd bilmiyor anlamına gelir.  %3$s ile ilgili hiçbir şey yapmadan önce bilgisayarınızı yeniden açmalısınız.

en: You should reinstall your boot loader before rebooting.  Read section 4 of the Parted User documentation for more information.
tr: Yeniden açmadan önce önyükleyicinizi yeniden kurmalısınız.  Daha fazla bilgi için Parted Kullanıcı belgesinin 4. bölümünü okuyunuz.

en: %s trying to sync %s to disk
tr: %1$s %2$s diske eşzamanlanmaya çalışılıyor

en: Could not stat device %s - %s.
tr: Dosya durum bilgisi alınamayan aygıt %s - %s.

en: Unable to determine the dm type of %s.
tr: %s'in dm türü belirlenemedi.

en: Could not determine sector size for %s: %s.
    Using the default sector size (%lld).
tr: %1$s: %2$s için sektör boyutu belirlenemiyor.
    Öntanımlı sektör boyutu (%3$lld) kullanılacak.

en: Could not determine physical sector size for %s.
    Using the logical sector size (%lld).
tr: %s için fiziksel sektör boyutu belirlenemiyor.
    Mantıksal sektör boyutu (%lld) kullanılacak.

en: Unable to determine the size of %s (%s).
tr: %1$s (%2$s)'in boyutu belirlenemedi

en: Generic IDE
tr: Genel IDE

en: Could not get identity of device %s - %s
tr: %s - %s aygıtının kimliği alınamadı

en: Device %s has multiple (%d) logical sectors per physical sector.
    GNU Parted supports this EXPERIMENTALLY for some special disk label/file system combinations, e.g. GPT and ext2/3.
    Please consult the web site for up-to-date information.
tr: Aygıt %s fiziksel sektör başına çok sayıda (%d) mantıksal sektör içeriyor.
    GNU Parted bunu DENEYSEL olarak bazı disk etiketi/dosya sistemi kombinasyonları için destekliyor, örneğin GPT ve ext2/3.
    Lütfen güncel bilgi için web sitesine başvurun.

en: Error initialising SCSI device %s - %s
tr: %s - %s SCSI aygıtını ilklendirmede hata

en: The device %s is so small that it cannot possibly store a file system or partition table.  Perhaps you selected the wrong device?
tr: %s aygıtı.çok küçük olduğundan muhtemelen bir dosya sistemi ya da bölümleme tablosu depolayamıyor.  Yanlış aygıtı seçmiş olmayasınız?

en: Unable to determine geometry of file/device %s.  You should not use Parted unless you REALLY know what you're doing!
tr: %s Dosya/aygıtının geometrisi belirlenemedi.  CİDDEN ne yaptığınızı bilmiyorsanız Parted kullanmamalısınız!

en: Generic SD/MMC Storage Card
tr: Genel SD/MMC Bellek Kartı

en: DAC960 RAID controller
tr: DAC960 RAID denetleyici

en: Promise SX8 SATA Device
tr: Promise SX8 SATA Aygıtı

en: ATA over Ethernet Device
tr: Ethernet Aygıtı üzerinde ATA

en: IBM S390 DASD drive
tr: IBM S390 DASD sürücüsü

en: Compaq Smart Array
tr: Compaq Akıllı Dizi

en: ATARAID Controller
tr: ATARAID Denetleyici

en: I2O Controller
tr: I20 Denetleyici

en: User-Mode Linux UBD
tr: Kullanıcı Kipi Linux UBD

en: Loopback device
tr: Geri dönüşlü aygıt

en: Linux device-mapper (%s)
tr: Linux aygıt-eşlemleyicisi (%s)

en: Xen Virtual Block Device
tr: Xen Sanal Blok Aygıtı

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Virtio Block Device
tr: Virtio Blok Aygıtı

en: Linux Software RAID Array
tr: Linux Yazılımı RAID Dizisi

en: ped_device_new()  Unsupported device type
tr: ped_device_new()  Desteklenmeyen aygıt türü

en: Error fsyncing/closing %s: %s
tr: %s fsyncleme/kapamada hata: %s

en: %0.0send of file while reading %s
tr: %s okunurken %0.0s dosya sonu

en: Error informing the kernel about modifications to partition %s -- %s.  This means Linux won't know about any changes you made to %s until you reboot -- so you shouldn't mount it or use it in any way before rebooting.
tr: Kernel'i %1$s -- %2$s disk bölümü değişikliklerinden haberdar etmede hata.  Bu, siz (bilgisayarı) yeniden açana dek %3$s'de yaptığınız değişiklikleri Linux'un bilmemesi demek -- dolayısıyla bilgisayarınızı yeniden açmadan diski bağlamak dahil hiçbir şekilde kullanmamalısınız.

en: Unable to determine the start and length of %s.
tr: %s'nin başlangıç ve uzunluğu belirlenemedi.

en: Partition(s) %s on %s have been written, but we have been unable to inform the kernel of the change, probably because it/they are in use.  As a result, the old partition(s) will remain in use.  You should reboot now before making further changes.
tr: %2$s üzerindeki %1$s bölüm(ler)ü yazıldı, fakat muhtemelen kullanılmakta olduğundan kernel değişiklikten haberdar edilemedi. Sonuç olarak, eski bölüm(ler) kullanımda kalacak. Daha fazla değişiklik yapmadan bilgisayarınızı şimdi yeniden başlatmalısınız.

en: Can't have the end before the start! (start sector=%jd length=%jd)
tr: Başlangıçtan önce son gelemez! (başlangıç sektörü=%jd uzunluk=%jd)

en: Attempt to write sectors %ld-%ld outside of partition on %s.
tr: %3$s üzerindeki disk bölümünün dışında yeralan %1$ld-%2$ld sektörlere yazmaya çalışılıyor.

en: checking for bad blocks
tr: hatalı blok aranıyor

en: Backtrace has %d calls on stack:
tr: Geriye doğru iz sürme yığınında %d çağrı var:

en: Assertion (%s) at %s:%d in function %s() failed.
tr: %2$s'deki iddia (%1$s):%4$s() işlevindeki %3$d başarısız.

en: %s: unrecognised disk label
tr: %s: tanınmayan disk etiketi

en: This libparted doesn't have write support for %s.  Perhaps it was compiled read-only.
tr: Bu libparted'in %s için yazma desteği yok.  Belki de salt-okunur olarak derlenmiştir.

en: Partition %d is %s, but the file system is %s.
tr: %1$d disk bölümü %2$s, fakat dosya sistemi %3$s'dir.

en: cylinder_alignment
tr: silindir_hizalaması

en: Unknown disk flag, %d.
tr: Bilinmeyen disk bayrağı, %d.

en: %s disk labels do not support extended partitions.
tr: %s disk etiketleri ek disk bölümlerini desteklemiyor.

en: %s disk labels don't support logical or extended partitions.
tr: %s disk etiketleri mantıksal ya da ek disk bölümlerini desteklemiyor.

en: Too many primary partitions.
tr: Çok fazla birincil disk bölümü

en: Can't add a logical partition to %s, because there is no extended partition.
tr: %s'e mantıksal disk bölümü eklenemez, çünkü ek disk bölümü yok.

en: Can't have more than one extended partition on %s.
tr: %s üzerinde birden fazla ek disk bölümü olamaz

en: Can't have logical partitions outside of the extended partition.
tr: Ek disk bölümü dışında mantıksal disk bölümleri olamaz.

en: Can't have a logical partition outside of the extended partition on %s.
tr: %s üzerinde ek disk bölümü dışında mantıksal disk bölümleri olamaz.

en: Can't have a primary partition inside an extended partition.
tr: Bir ek disk bölümü içinde birincil disk bölümü bulunamaz.

en: Can't have a partition outside the disk!
tr: Disk bölümü disk dışında bulunamaz!

en: Can't have overlapping partitions.
tr: Örtüşen disk bölümleri olamaz

en: metadata
tr: metaverisi

en: free
tr: kullanılmamış

en: extended
tr: ek

en: logical
tr: mantıksal

en: primary
tr: birincil

en: boot
tr: önyükleme

en: root
tr: kök

en: swap
tr: takas

en: hidden
tr: gizli

en: hp-service
tr: hp-servisi

en: legacy_boot
tr: kalıtılmış yeniden başlatma

en: Unknown partition flag, %d.
tr: Bilinmeyen.disk bölümü bayrağı, %d.

en: Information
tr: Bilgi

en: Warning
tr: Uyarı

en: Error
tr: Hata

en: Fatal
tr: Ölümcül

en: Bug
tr: Yazılım hatası

en: No Implementation
tr: Uyarlama yok

en: Fix
tr: Onar

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: OK
tr: Tamam

en: Retry
tr: Yeniden dene

en: Ignore
tr: Yoksay

en: Cancel
tr: Vazgeç

en: A bug has been detected in GNU Parted.  Refer to the web site of parted http://www.gnu.org/software/parted/parted.html for more information of what could be useful for bug submitting!  Please email a bug report to %s containing at least the version (%s) and the following message:
tr: GNU parted'da bir yazılım hatası saptandı.  Hata bildirmek için daha fazla bilgiye ulaşmak üzere parted'ın web sitesine başvurun: http://www.gnu.org/software/parted/parted.html!  Lütfen %s'e en azından sürüm (%s) ve aşağıdaki mesajı içeren bir yazılım hatası raporu gönderin:

en: Support for reading AIX disk labels is is not implemented yet.
tr: AIX disk etiketlerini okuma desteği henüz sağlanmamıştır.

en: Support for writing AIX disk labels is is not implemented yet.
tr: AIX disk etiketlerini yazma desteği henüz sağlanmamıştır.

en: Support for adding partitions to AIX disk labels is not implemented yet.
tr: AIX disk etiketlerine disk bölümü ekleme desteği henüz sağlanmamıştır.

en: Support for duplicating partitions in AIX disk labels is not implemented yet.
tr: AIX disk etiketlerinde disk bölümü çoğaltma desteği henüz sağlanmamıştır.

en: Support for setting system type of partitions in AIX disk labels is not implemented yet.
tr: AIX disk etiketlerinde sistem türü disk bölümü kurma desteği henüz sağlanmamıştır.

en: Support for setting flags in AIX disk labels is not implemented yet.
tr: AIX disk etiketlerinde bayrak kurma desteği henüz sağlanmamıştır.

en: Unable to satisfy all constraints on the partition.
tr: Disk bölümü üzerindeki tüm koşullar karşılanamadı.

en: Unable to allocate a partition number.
tr: Bir disk bölümü numarası atanamadı.

en: Unable to allocate a bsd disklabel slot.
tr: Bir bsd disk etiketi yuvası tahsis edilemedi

en: Unable to allocate a dasd disklabel slot
tr: Bir dasd disk etiketi yuvası tahsis edilemedi

en: Invalid partition table on %s -- wrong signature %x.
tr: %1$s üzerinde geçersiz disk bölümleme tablosu - yanlış imza %2$x

en: Invalid partition table - recursive partition on %s.
tr: Geçersiz disk bölümleme tablosu - %s üzerinde özyinelemeli disk bölümü.

en: Extended partitions cannot be hidden on msdos disk labels.
tr: Msdos disk etiketlerinde ek disk bölümleri gizli olamaz.

en: Parted can't resize partitions managed by Windows Dynamic Disk.
tr: Parted, Windows Dinamik Disk tarafından yönetilen bölümleri yeniden boyutlayamaz.

en: cannot create any more partitions
tr: Başka disk bölümü oluşturulamıyor

en: %s has no extended partition (volume header partition).
tr: %s'in ek disk bölümü (oylum başlığı disk bölümü) yok.

en: Checksum is wrong, indicating the partition table is corrupt.
tr: Sağlama toplamı, disk bölümleme tablosunun bozuk olduğunu belirtir şekilde yanlış.

en: Only primary partitions can be root partitions.
tr: Yalnızca birincil disk bölümleri kök disk bölümü olabilir.

en: Only primary partitions can be swap partitions.
tr: Yalnızca birincil disk bölümleri takas disk bölümleri olabilir.

en: Only logical partitions can be a boot file.
tr: Yalnızca mantıksal disk bölümleri bir önyükleme dosyası olabilir.

en: failed to set dvh partition name to %s:
    Only logical partitions (boot files) have a name.
tr: %s'e dvh bölümleme adı atanması başarısız:
    Yalnızca mantıksal disk bölümlerinin (önyükleme dosyaları) bir adı olabilir.

en: Too many primary partitions
tr: Çok fazla birincil disk bölümü

en: open error
tr: açma hatası

en: seek error
tr: arama hatası

en: read error
tr: okuma hatası

en: ioctl() error
tr: ioctl() hatası

en: API version mismatch
tr: API sürüm uyuşmazlığı

en: Unsupported disk type
tr: Desteklenmeyen disk türü

en: Unsupported disk format
tr: Desteklenmeyen disk biçemi

en: Disk is in use
tr: Disk kullanımda

en: Syntax error in config file
tr: Config dosyasında sözdizim hatası

en: Volume label is corrupted
tr: Oylum etiketi bozuk

en: A data set name is corrupted
tr: Bir veri küme adı bozuk

en: Memory allocation failed
tr: Bellek tahsisi başarısız

en: Device verification failed
tr: Aygıt doğrulaması başarısız

en: The specified device is not a valid DASD device
tr: Belirtilen aygıt geçerli bir DASD aygıtı değil

en: Fatal error
tr: Ölümcül hata

en: No room for volume label.
tr: Oylum etiketi için yer yok

en: No room for partition info.
tr: Disk bölümü bilgisi için yer yok

en: Invalid VTOC.
tr: Geçersiz VTOC.

en: Could not retrieve API version.
tr: API sürümü belirlenemiyor.

en: The current API version '%d' doesn't match dasd driver API version '%d'!
tr: Mevcut API sürümü '%d' dasd sürücüsü API sürümüyle '%d' uyuşmuyor!

en: Could not retrieve disk geometry information.
tr: Disk geometrisi bilgisi alınamıyor.

en: Could not retrieve blocksize information.
tr: Blok boyutu bilgisi alınamıyor.

en: device is too small for GPT
tr: GPT için aygıt çok küçük.

en: The format of the GPT partition table is version %x, which is newer than what Parted can recognise.  Please report this!
tr: GPT disk bölümleme tablosu biçemi sürüm %x olup, Parted'ın tanıyabileceğinden daha yenidir.  Lütfen bize bildirin!

en: Not all of the space available to %s appears to be used, you can fix the GPT to use all of the space (an extra %llu blocks) or continue with the current setting?
tr: %s için kullanılabilir boşluğun tamamı kullanılmamış görünüyor, GPT'yi ayarlayıp tüm mevcut boşluğu (%llu ek blok) kullanabilir ya da mevcut ayarla devam edebilirsiniz?

en: The backup GPT table is not at the end of the disk, as it should be.  Fix, by moving the backup to the end (and removing the old backup)?
tr: GPT tablosunun yedeği, olması gerektiği gibi diskin sonunda değil.  Yedeği sona taşıyarak (ve eski yedeği silerek) onar?

en: Both the primary and backup GPT tables are corrupt.  Try making a fresh table, and using Parted's rescue feature to recover partitions.
tr: Hem birincil, hem de yedek GPT tablosu bozuk.  Yeni bir tablo oluşturmayı ve Parted'ın kurtarma özelliğini kullanarak disk bölümlerini kurtarmayı deneyin.

en: The backup GPT table is corrupt, but the primary appears OK, so that will be used.
tr: Yedek GPT tablosu bozuk, ama birincil tamam görünüyor, dolayısıyla o kullanılacak.

en: The primary GPT table is corrupt, but the backup appears OK, so that will be used.
tr: Birincil GPT tablosu bozuk, ama yedek tamam görünüyor, dolayısıyla yedek kullanılacak.

en: primary partition table array CRC mismatch
tr: birincil bölümleme tablosu dizisi CRC uyumsuzluğu

en: failed to translate partition name
tr: disk bölümü adı çevrilemedi

en: Invalid signature %x for Mac disk labels.
tr: Mac disk etiketleri için geçersiz imza %x.

en: Partition map has no partition map entry!
tr: Disk bölümü eşleminin disk bölümü eşlem girdisi yok!

en: %s is too small for a Mac disk label!
tr: %s, bir Mac disk etiketi için çok küçük!

en: Partition %d has an invalid signature %x.
tr: %d disk bölümü geçersiz imzaya sahip %x.

en: Partition %d has an invalid length of 0 bytes!
tr: %d disk bölümü 0 baytlık geçersiz uzunluğa sahip!

en: The data region doesn't start at the start of the partition.
tr: Veri bölgesi, disk bölümünün başından başlamıyor

en: The boot region doesn't start at the start of the partition.
tr: Önyükleme bölgesi, disk bölümünün başından başlamıyor

en: The partition's boot region doesn't occupy the entire partition.
tr: Disk bölümünün önyükleme bölgesi tüm disk bölümünü kaplamıyor.

en: The partition's data region doesn't occupy the entire partition.
tr: Disk bölümünün veri bölgesi tüm disk bölümünü kaplamıyor.

en: Weird block size on device descriptor: %d bytes is not divisible by 512.
tr: Aygıt tanımlayıcısında tuhaf blok boyutu: %d bayt, 512'ye bölünemiyor.

en: The driver descriptor says the physical block size is %d bytes, but Linux says it is %d bytes.
tr: Sürücü tanımlayıcısı fiziksel blok boyutunun %d bayt olduğunu, Linux %d bayt olduğunu bildiriyor..

en: No valid partition map found.
tr: Geçerli disk bölümü eşlemi bulunamadı.

en: Conflicting partition map entry sizes!  Entry 1 says it is %d, but entry %d says it is %d!
tr: Çelişen disk bölümü eşlem girdi boyutları!  1. Girdi %1$d olduğunu, ancak %2$d. girdi %3$d olduğunu bildiriyor!

en: Weird!  There are 2 partitions map entries!
tr: Tuhaf!-  2 disk bölümü eşlem girdisi mevcut!

en: Changing the name of a root or swap partition will prevent Linux from recognising it as such.
tr: Bir kök ya da takas disk bölümünün adını değiştirmek, Linux'un onu olduğu gibi tanımasını engelleyecek.

en: Can't add another partition -- the partition map is too small!
tr: Bir başka disk bölümü eklenemiyor -- disk bölüm eşlemi çok küçük!

en: Invalid partition table on %s.
tr: %s üzerinde geçersiz disk bölümleme tablosu.

en: Partition %d isn't aligned to cylinder boundaries.  This is still unsupported.
tr: %d disk bölümü silindir sınırlarına hizalanmamış.  Bu hala desteklenmiyor.

en: Can't add another partition.
tr: Bir başka disk bölümü eklenemiyor.

en: partition length of %jd sectors exceeds the %s-partition-table-imposed maximum of %jd
tr: %jd sektörün bölümleme uzunluğu %s bölümleme tablosunca zorlanan maksimum %jd'i aşıyor

en: starting sector number, %jd exceeds the %s-partition-table-imposed maximum of %jd
tr: başlangıç sektör numarası %jd,%s bölümleme tablosunca zorlanan maksimum %jd'i aşıyor

en: %s : Bad checksum on block %llu of type %s.
tr: %1$s : %3$s türündeki %2$llu bloğunda bozuk sağlama toplamı

en: %s : Didn't find rdb block, should never happen.
tr: %s : rdb bloğu bulunamadı, asla olmamalı(ydı).

en: %s : Loop detected at block %d.
tr: %1$s : Blok %2$d'de döngü saptandı.

en: %s : The %s list seems bad at block %s.
tr: %1$s : %2$s listesi %3$s bloğunda bozuk görünüyor.

en: %s : Failed to list bad blocks.
tr: %s : Hatalı blokları listeleme başarısız.

en: %s : Failed to list partition blocks.
tr: %s : Bölümleme bloklarını listeleme başarısız.

en: %s : Failed to list file system blocks.
tr: %s : Dosya sistemi bloklarını listeleme başarısız

en: %s : Failed to list boot blocks.
tr: %s : Önyükleme bloklarını listeleme başarısız.

en: Failed to write partition block at %d.
tr: %d'ye bölümleme bloğu yazımı başarısız.

en: Corrupted Sun disk label detected.
tr: Bozuk Sun disk etiketi saptandı.

en: The disk CHS geometry (%d,%d,%d) reported by the operating system does not match the geometry stored on the disk label (%d,%d,%d).
tr: Disk CHS geometrisi (%d,%d,%d), disk etiketinde saklanan geometriye (%d,%d,%d).uymuyor.

en: The disk label describes a disk bigger than %s.
tr: Disk etiketi, %s'den daha büyük bir disk tanımlıyor.

en: The disk has %d cylinders, which is greater than the maximum of 65536.
tr: Disk %d silindire sahip ki bu maksimum 65536'dan daha çok.

en: The Whole Disk partition is the only available one left.  Generally, it is not a good idea to overwrite this partition with a real one.  Solaris may not be able to boot without it, and SILO (the sparc boot loader) appreciates it as well.
tr: Geride yalnızca Tüm Disk disk bölümü kaldı.  Genellikle, bu disk bölümünün üzerine bir gerçeğini yazmak iyi bir fikir değildir.  Solaris onsuz açılmayabilir, ve SILO da (sparc önyükleyicisi) ona değer verir.

en: Sun disk label is full.
tr: Sun disk etiketi doldu.

en: opening of device failed
tr: aygıtın açılması başarısız

en: seeking on device failed
tr: aygıtta arama başarısız

en: writing to device failed
tr: aygıta yazma başarısız

en: reading from device failed
tr: aygıttan okuma başarısız

en: Could not read volume label.
tr: Oylum etiketi okunamıyor.

en: Could not write volume label.
tr: Oylum etiketi yazılamıyor.

en: Could not read VTOC labels.
tr: VTOC etiketleri okunamıyor.

en: Could not read VTOC FMT1 DSCB.
tr: VTOC FMT1 DSCB okunamıyor.

en: Could not read VTOC FMT4 DSCB.
tr: VTOC FMT4 DSCB okunamıyor.

en: Could not read VTOC FMT5 DSCB.
tr: VTOC FMT5 DSCB okunamıyor.

en: Could not read VTOC FMT7 DSCB.
tr: VTOC FMT7 DSCB okunamıyor.

en: Could not write VTOC labels.
tr: VTOC etiketleri yazılamıyor.

en: Could not write VTOC FMT1 DSCB.
tr: VTOC FMT1 DSCB yazılamıyor.

en: Could not write VTOC FMT4 DSCB.
tr: VTOC FMT4 DSCB yazılamıyor.

en: Could not write VTOC FMT5 DSCB.
tr: VTOC FMT5 DSCB yazılamıyor.

en: Could not write VTOC FMT7 DSCB.
tr: VTOC FMT7 DSCB yazılamıyor.

en: Could not write VTOC FMT9 DSCB.
tr: VTOC FMT9 DSCB yazılamadı.

en: Out of memory.
tr: Yetersiz bellek

en: Cannot get unit size for special unit 'COMPACT'.
tr: Özel birim 'COMPACT' için birim boyutu alınamıyor.

en: "%s" has invalid syntax for locations.
tr: "%s" yerleşimler için geçersiz yazıma sahip.

en: The maximum head value is %d.
tr: Maksimum kafa değeri %d.

en: The maximum sector value is %d.
tr: Maksimum sektör değeri %d.

en: The location %s is outside of the device %s.
tr: %1$s yerleşimi %2$s aygıtının dışında.

en: Invalid number.
tr: Geçersiz numara.

en: Use a smaller unit instead of a value < 1
tr: < 1 bir değer yerine daha küçük bir birim kullanın

en: %s : Failed to allocate partition block
tr: %s : Bölümleme bloğunu atama başarısız

en: %s : Failed to allocate block
tr: %s : Boluğu atama başarısız

en: %s : Couldn't read boot block %llu
tr: %s: Önyükleme bloğu %llu okunamıyor

en: %s : Couldn't read root block %llu
tr: %s: Kök bloğu %llu okunamıyor

en: %s : Failed to allocate id list element
tr: %s : Id listesi öğesi atanamıyor

en: %s : Couldn't read block %llu
tr: %s: %llu bloğu okunamıyor

en: %s : Bad checksum on block %llu of type %s
tr: %s: %llu bloğunda yanlış sağlama toplamı türü %s

en: %s : Couldn't write block %d
tr: %s: %d bloğu yazılamıyor

en: %s : Failed to allocate disk_specific rdb block
tr: %s: Diske özgün rdb bloğu atanamıyor

en: %s : Didn't find rdb block, should never happen
tr: %s : rdb bloğu bulunamadı, asla olmamalı(ydı)

en: %s : Failed to read partition block %llu
tr: %s : %llu bölümleme bloğunu okuma başarısız

en: GNU Parted was miscompiled: the FAT boot sector should be 512 bytes.  FAT support will be disabled.
tr: GNU parted yanlış derlenmiş: FAT önyükleme sektörü 512 bayt olmalı.  FAT desteği devre dışı bırakılacak.

en: File system has an invalid signature for a FAT file system.
tr: Dosya sistemi, FAT dosya sistemi için geçersiz bir imzaya sahip..

en: File system has an invalid sector size for a FAT file system.
tr: Dosya sistemi, FAT dosya sistemi için geçersiz bir sektör boyutuna sahip.

en: File system has an invalid cluster size for a FAT file system.
tr: Dosya sistemi, FAT dosya sistemi için geçersiz bir küme boyutuna sahip.

en: File system has an invalid number of reserved sectors for a FAT file system.
tr: Dosya sistemi, FAT dosya sistemi için geçersiz bir ayrılmış sektör sayısına sahip.

en: File system has an invalid number of FATs.
tr: Dosya sistemi, geçersiz FATS sayısına sahip.

en: The file system's CHS geometry is (%d, %d, %d), which is invalid.  The partition table's CHS geometry is (%d, %d, %d).
tr: Dosya sisteminin CHS geometrisi (%d, %d, %d) olup, bu geçersizdir. Bölümleme tablosunun CHS geometrisi (%d, %d, %d)'dir.

en: FAT boot sector says logical sector size is 0.  This is weird.
tr: FAT önyükleme sektörü mantıksal sektör boyutunun 0 olduğunu söylüyor.  Bu tuhaf.

en: FAT boot sector says there are no FAT tables.  This is weird.
tr: FAT önyükleme sektörü FAT tablosunun olmadığını söylüyor.  Bu tuhaf.

en: FAT boot sector says clusters are 0 sectors.  This is weird.
tr: FAT önyükleme sektörü kümelerin 0 sektör olduğunu söylüyor.  Bu tuhaf.

en: File system is FAT12, which is unsupported.
tr: Dosya sistemi FAT12, ki desteklenmiyor.

en: Unrecognised old style linux swap signature '%10s'.
tr: Tanınmayan ezki tarz linux takas imzası '%10s'.

en: Unrecognised new style linux swap signature '%10s'.
tr: Tanınmayan yeni tarz linux takas imzası '%10s'.

en: Unrecognised swsusp linux swap signature '%9s'.
tr: Tanınmayan swsusp linux takas imzası '%9s'.

en: Parted can't use HFS file systems on disks with a sector size not equal to %d bytes.
tr: Parted sektör boyutu %d bayta eşit olmayan disklerde HFS dosya sistemi kullanamaz.

en: The file system's CHS geometry is (%d, %d, %d), which is invalid.  The partition table's CHS geometry is (%d, %d, %d).  If you select Ignore, the file system's CHS geometry will be left unchanged.  If you select Fix, the file system's CHS geometry will be set to match the partition table's CHS geometry.
tr: Dosya sisteminin CHS geometrisi (%d, %d, %d), ki bu geçersiz.  Bölümleme tablosunun CHS geometrisi (%d ,%d ,%d).  Yoksay'ı seçerseniz dosya sisteminin CHS geometrisi değiştirilmeyecek.   Onar'ı seçerseniz dosya sisteminin CHS geometrisi, bölümleme tablosunun CHS geometrisiyle uyuşacak şekilde ayarlanacak.

en: The information sector has the wrong signature (%x).  Select cancel for now, and send in a bug report.  If you're desperate, it's probably safe to ignore.
tr: Bilgi sektörü yanlış imzaya sahip. (%x).  Şimdilik vazgeçi seçin ve bir yazılım hatası raporu gönderin.  Çaresizseniz, yoksaymak muhtemelen güvenli.

en: You need %s of free disk space to shrink this partition to this size.  Currently, only %s is free.
tr: Bu disk bölümünü bu boyuta küçültmek için %1$s'lik boş yere gereksiniminiz var.  Halen yalnızca %2$s kadarı boş.

en: Cluster start delta = %d, which is not a multiple of the cluster size %d.
tr: Küme başlangıcı delta = %d, küme boyutu olan %d'nin katsayısı değil.

en: Bad directory entry for %s: first cluster is the end of file marker.
tr: %s için bozuk dizin girişi: ilk küme dosya belirtecinin sonunda.

en: Bad FAT: unterminated chain for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
tr: Bozuk FAT: %s için sonlandırılmamış zincir.  dosfsck ya da scandisk yürütmelisiniz.

en: Bad FAT: cluster %d outside file system in chain for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
tr: Bozuk FAT: %d kümesi %s için dosya sistemi zincirinin dışında.  dosfsck ya da scandisk yürütmelisiniz.

en: Bad FAT: cluster %d is cross-linked for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
tr: Bozuk FAT: %d kümesi %s için çapraz bağlı.  dosfsck ya da scandisk yürütmelisiniz.

en: %s is %dk, but it has %d clusters (%dk).
tr: %s %dkdır, fakat %d kümeye (%dk) sahip.

en: The file %s is marked as a system file.  This means moving it could cause some programs to stop working.
tr: %s dosyası bir sistem dosyası olarak işaretlenmiş.  Bu, onu taşımanın bazı programların çalışmasını durdurmaya yolaçacağı anlamına gelir.

en: Partition too big/small for a %s file system.
tr: Disk bölümü, bir %s dosya sistemi için çok büyük/küçük

en: The FATs don't match.  If you don't know what this means, then select cancel, run scandisk on the file system, and then come back.
tr: FAT'lar uyuşmuyor.  Eğer bunun ne demek olduğunu bilmiyorsanız, Vazgeç'i seçin, dosya sisteminde scandisk'i yürütün, ve buraya dönün.

en: There are no possible configurations for this FAT type.
tr: Bu FAT türü için olası yapılandırma yok.

en: File system doesn't have expected sizes for Windows to like it.  Cluster size is %dk (%dk expected); number of clusters is %d (%d expected); size of FATs is %d sectors (%d expected).
tr: Dosya sistemi, Windows'un hoşlanması beklenen boyutlara sahip değil.  Küme boyutu %dk (%dk beklenirdi); küme sayısı %d (%d beklenirdi); FAT boyutları %d sektördür (%d beklenirdi).

en: File system is reporting the free space as %d clusters, not %d clusters.
tr: Dosya sistemi boşluğun %d küme olduğunu bildiriyor, %d küme değil.

en: There's not enough room in the root directory for all of the files.  Either cancel, or ignore to lose the files.
tr: Kök dizininde tüm dosyalara yetecek yer yok.  Ya iptal edin, ya da dosyaları yitirmek için yoksayın.

en: Error writing to the root directory.
tr: Kök dizinine yazmada hata.

en: If you leave your file system as FAT16, then you will have no problems.
tr: Eğer dosya sisteminizi FAT16 olarak bırakırsanız sorununuz olmaz.

en: If you convert to FAT16, and MS Windows is installed on this partition, then you must re-install the MS Windows boot loader.  If you want to do this, you should consult the Parted manual (or your distribution's manual).
tr: Eğer FAT16'ya dönüştürürseniz ve bu disk bölümüne MS Windows yüklenmişse, MS Windows önyükleyicisini yeniden yüklemelisiniz.  Eğer bunu yapmak isterseniz, Parted el kitabına (ya da dağıtımınızın el kitabına) başvurmalısınız.

en: If you leave your file system as FAT32, then you will not introduce any new problems.
tr: Eğer dosya sisteminizi FAT32 olarak bırakırsanız yeni bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

en: If you convert to FAT32, and MS Windows is installed on this partition, then you must re-install the MS Windows boot loader.  If you want to do this, you should consult the Parted manual (or your distribution's manual).  Also, converting to FAT32 will make the file system unreadable by MS DOS, MS Windows 95a, and MS Windows NT.
tr: Eğer FAT32'ye dönüştürürseniz ve bu disk bölümüne MS Windows yüklenmişse, MS Windows önyükleyicisini yeniden yüklemelisiniz.  Eğer bunu yapmak isterseniz, Parted el kitabına (ya da dağıtımınızın el kitabına) başvurmalısınız.  Ayrıca FAT32'ye dönüşüm, dosya sisteminin MS DOS, MS Windows 95a ve MS Windows NT tarafından okunamaz olmasına yol açacaktır.

en: Would you like to use FAT32?
tr: FAT32 kullanmak ister misiniz?

en: The file system can only be resized to this size by converting to FAT16.
tr: Dosya sistemi, yalnızca FAT16'ya dönüştürülerek bu boyuta yeniden boyutlandırılabilir.

en: The file system can only be resized to this size by converting to FAT32.
tr: Dosya sistemi, yalnızca FAT32'ye dönüştürülerek bu boyuta yeniden boyutlandırılabilir.

en: GNU Parted cannot resize this partition to this size.  We're working on it!
tr: GNU Parted bu disk bölümünü bu boyuta yeniden boyutlandıramaz.  Üzerinde çalışıyoruz!

en: FAT %d media %x doesn't match the boot sector's media %x.  You should probably run scandisk.
tr: FAT %d ortam %x önyükleme sektörünün ortamı %x'le uyuşmamakta.  Muhtemelen scandisk yürütmelisiniz.

en: fat_table_set: cluster %ld outside file system
tr: fat_table_set: %ld kümesi dosya sisteminin dışında

en: fat_table_get: cluster %ld outside file system
tr: fat_table_get: %ld kümesi dosya sisteminin dışında

en: fat_table_alloc_cluster: no free clusters
tr: fat_table_alloc_cluster: boş küme yok

en: Could not detect file system.
tr: Dosya sistemi saptanamıyor.

en: resizing %s file systems is not supported
tr: %s dosya sistemlerini yeniden boyutlandırma desteklenmemektedir

en: The file system is bigger than its volume!
tr: Dosya sistemi oylumundan daha büyük!

en: The file system contains errors.
tr: Dosya sistemi hatalar içeriyor.

en: Bad blocks could not be read.
tr: Hatalı bloklar okunamıyor.

en: Trying to register an extent starting at block 0x%X, but another one already exists at this position.  You should check the file system!
tr: Blok 0x%X'den başlayacak şekilde bir aralık kaydedilmeye çalışılıyor, fakat bu konumda bir başkası zaten mevcut.  Dosya sistemini kontrol etmelisiniz!

en: Could not update the extent cache for HFS file with CNID %X.
tr: Aralık önbelleği CNID %X'li HFS dosyası için güncellenemedi.

en: Trying to read HFS file with CNID %X behind EOF.
tr: EOF arkasında CNID %X'li HFS dosyası okunmaya çalışılıyor.

en: Could not find sector %lli of HFS file with CNID %X.
tr: CNID %2$X li HFS dosyasının %1$lli sektörü bulunamadı.

en: Trying to write HFS file with CNID %X behind EOF.
tr: EOF arkasında CNID %X'li HFS dosyası yazılmaya çalışılıyor.

en: Could not update the extent cache for HFS+ file with CNID %X.
tr: Aralık önbelleği CNID %X'li HFS+ dosyası için güncellenemedi.

en: Trying to read HFS+ file with CNID %X behind EOF.
tr: EOF arkasında CNID %X'li HFS+ dosyası okunmaya çalışılıyor.

en: Could not find sector %lli of HFS+ file with CNID %X.
tr: CNID %2$X li HFS+ dosyasının %1$lli sektörü bulunamadı.

en: Trying to write HFS+ file with CNID %X behind EOF.
tr: EOF arkasında CNID %X'li HFS+ dosyası yazılmaya çalışılıyor.

en: Sorry, HFS cannot be resized that way yet.
tr: Üzgünüm, HFS henüz o şekilde yeniden boyutlandırılamıyor.

en: shrinking
tr: küçültülüyor

en: Data relocation has failed.
tr: Veri yeniden konumlandırılması başarısız.

en: Data relocation left some data in the end of the volume.
tr: Veri yeniden konumladırılması oylumun sonunda bazı verileri bıraktı.

en: writing HFS Master Directory Block
tr: HFS Ana Dizin Bloğu yazılıyor

en: No valid HFS[+X] signature has been found while opening.
tr: Açarken, geçerli HFS[+X] imzası bulunamadı.

en: Version %d of HFS+ isn't supported.
tr: HFS+'in %d sürümü desteklenmiyor.

en: Version %d of HFSX isn't supported.
tr: HFSX'in %d sürümü desteklenmiyor.

en: Data relocation left some data at the end of the volume.
tr: Veri yeniden konumladırılması oylumun sonunda bazı verileri bıraktı.

en: Error while writing the allocation file.
tr: Atama dosyasına yazmada hata.

en: Error while writing the compatibility part of the allocation file.
tr: Atama dosyasının uyumluluk bölümüne yazmada hata.

en: writing HFS+ Volume Header
tr: HFS+ Oylum Başlığı yazılıyor

en: An error occurred while looking for the mandatory bad blocks file.
tr: Zorunlu hatalı bloklar dosyası aranırken bir hata oluştu.

en: It seems there is an error in the HFS wrapper: the bad blocks file doesn't contain the embedded HFS+ volume.
tr: HFS sarmalayıcısında hata var gibi görünüyor: hatalı blok dosyası, gömülü HFS+ oylumunu içermiyor.

en: Sorry, HFS+ cannot be resized that way yet.
tr: Üzgünüm, HFS+ henüz o şekilde yeniden boyutlandırılamıyor.

en: shrinking embedded HFS+ volume
tr: gömülü HFS+ oylumu küçültülüyor

en: Resizing the HFS+ volume has failed.
tr: HFS+ oylumunun yeniden boyutlandırılması başarısız.

en: shrinking HFS wrapper
tr: HFS sarmalayıcısı küçültülüyor

en: Updating the HFS wrapper has failed.
tr: HFS sarmalayıcısının göncellenmesi başarısız.

en: This is not a real %s check.  This is going to extract special low level files for debugging purposes.
tr: Bu geçek bir %s kontrolü değil.  Hata ayıklama amacıyla düşük düzey dosyalar özütlenecek.

en: Bad block list header checksum.
tr: Hatalı blok liste başlığı sağlama toplamı

en: Invalid size of a transaction block while replaying the journal (%i bytes).
tr: Günlük tekrar okunurken geçersiz bir işlem boyut bloğu (%i bayt).

en: Journal offset or size is not multiple of the sector size.
tr: Günlük başlangıcı ya da boyutu sektör boyutunun katı değil.

en: Incorrect magic values in the journal header.
tr: Günlük başlığında geçersiz sihirli değerler.

en: Journal size mismatch between journal info block and journal header.
tr: Günlük bilgi bloğu ve başlığı arasında günlük boyutu örtüşmüyor.

en: Some header fields are not multiple of the sector size.
tr: Bazı başlık alanları sektör boyutunun katı değil.

en: The sector size stored in the journal is not 512 bytes.  Parted only supports 512 bytes length sectors.
tr: Günlükte kayıtlı sektör boyutu 512 bayt değil. Parted yalnızca 512 bayt uzunluktaki sektörleri destekler.

en: Bad journal checksum.
tr: Bozuk günlük sağlama toplamı.

en: The journal is not empty.  Parted must replay the transactions before opening the file system.  This will modify the file system.
tr: Günlük boş.  Parted, dosya sistemini açmadan işlemleri yinelemeli.  Bu, dosya sistemini değiştirecek.

en: The volume header or the master directory block has changed while replaying the journal.  You should restart Parted.
tr: Günlük yinelenirken ana dizin bloğunun oylum başlığı değişti.  Parted'ı yeniden başlatmalısınız.

en: An extent has not been relocated.
tr: Bir aralık yeniden konumlanmadı.

en: A reference to an extent comes from a place it should not.  You should check the file system!
tr: Bir aralığın başvurusu gelmemesi gereken bir yerden geliyor.  Dosya sistemini kontrol etmelisiniz!

en: This HFS volume has no catalog file.  This is very unusual!
tr: Bu HFS oylumunun katalog dosyası yok.  Bu çok sıradışı!

en: This HFS volume has no extents overflow file.  This is quite unusual!
tr: Bu HFS oylumunun aralık taşması dosyası yok.  Bu oldukça sıradışı!

en: The extents overflow file should not contain its own extents!  You should check the file system.
tr: Aralık taşması dosyası, kendi aralıklarını içermemeli!  Dosya sistemini kontrol etmelisiniz.

en: Could not cache the file system in memory.
tr: Dosya sistemi önbelleğe alınamıyor.

en: Bad blocks list could not be loaded.
tr: Hatalı blok listesi yüklenemedi.

en: An error occurred during extent relocation.
tr: Aralık yeniden konumlandırılması sırasında bir hata oluştu.

en: This HFS+ volume has no catalog file.  This is very unusual!
tr: Bu HFS+ oylumunun katalog dosyası yok.  Bu çok sıradışı!

en: This HFS+ volume has no extents overflow file.  This is quite unusual!
tr: Bu HFS+ oylumunun aralık taşması dosyası yok.  Bu oldukça sıradışı!

en: displays this help message
tr: bu yardım mesajını görüntüler

en: lists partition layout on all block devices
tr: tüm blok aygıtların bölümleme yerleşimlerini listeler

en: displays machine parseable output
tr: makinece ayrıştırılabilir çıktıyı gösterir

en: never prompts for user intervention
tr: kullanıcı müdahalesi için asla istemde bulunmaz

en: displays the version
tr: sürümü görüntüler

en: alignment for new partitions
tr: yeni disk bölümleri için hizalama

en: NUMBER is the partition number used by Linux.  On MS-DOS disk labels, the primary partitions number from 1 to 4, logical partitions from 5 onwards.
tr: NUMBER, Linux tarafından kullanılan disk bölümü numarasıdır.  Msdos disk etiketlerinde birincil disk bölümü numarası 1-4 arası, mantıksal disk bölümleri de 5 ve üstüdür.

en: LABEL-TYPE is one of:
tr: LABEL-TYPE şunlardan biridir:

en: FLAG is one of:
tr: FLAG şunlardan biridir:

en: UNIT is one of:
tr: UNIT şunlardan biridir:

en: desired alignment: minimum or optimal
tr: arzulanan hizalama: minimum ya da optimal

en: PART-TYPE is one of: primary, logical, extended
tr: PART-TYPE şunlardan biridir: birincil, mantıksal, ek

en: FS-TYPE is one of:
tr: FS-TYPE şunlardan biridir:

en: START and END are disk locations, such as 4GB or 10%.  Negative values count from the end of the disk.  For example, -1s specifies exactly the last sector.
tr: START ve END disk konumlarıdır, 4GB ya da %10 gibi.  Eksi değerler, diskin sonuna uzaklığı belirtir.  Örneğin -1s tam olarak son sektörü belirtir.

en: END is disk location, such as 4GB or 10%.  Negative value counts from the end of the disk.  For example, -1s specifies exactly the last sector.
tr: SON disk konumudur, 4GB ya da %10 gibi.  Eksi değerler, diskin sonuna uzaklığı belirtir.  Örneğin -1s tam olarak son sektörü belirtir.

en: STATE is one of: on, off
tr: STATE şunlardan biridir: açık, kapalı

en: DEVICE is usually /dev/hda or /dev/sda
tr: DEVICE sıklıkla /dev/hda ya da /dev/sda'dır

en: NAME is any word you want
tr: NAME istediğiniz herhangi bir sözcüktür

en: Copyright (C) 1998 - 2006 Free Software Foundation, Inc.
    This program is free software, covered by the GNU General Public License.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
tr: Telifhakkı (C) 1998 - 2006 Özgür Yazılım Kuruluşu, A.Ş.
    Bu program, GNU Genel Kamu Lisansı'nca kapsanan özgür yazılımdır.
    
    Bu program, yararlı olacağı ümidiyle dağıtılmış olup, SATILABİLİRLİK ya da
    BELLİ BİR AMACA UYGUNLUK garantileri de dahil olmak üzere
    HERHANGİ BİR GARANTİ içermez.  Daha fazla ayrıntı için
    GNU Genel Kamu Lisansı'na bakınız.

en: %0.f%%	(time left %.2d:%.2d)
tr: %0.f%%	(kalan süre %.2d:%.2d)

en: Partition %s is being used. Are you sure you want to continue?
tr: %s disk bölümü kullanılıyor.  Devam etmek istediğinizden emin misiniz?

en: Partition(s) on %s are being used.
tr: %s üzerindeki disk bölümü(leri) kullanılıyor.

en: The existing disk label on %s will be destroyed and all data on this disk will be lost. Do you want to continue?
tr: %s üzerindeki mevcut disk etiketi silinecek ve bu disk üzerindeki tüm veri kaybolacak. Devam etmek istiyor musunuz?

en: New disk label type?
tr: Yeni disk etiketi türü?

en: Partition type?
tr: Disk bölümü türü?

en: Partition name?
tr: Disk bölümü adı?

en: File system type?
tr: Dosya sistemi türü?

en: Start?
tr: Başlangıç?

en: End?
tr: Bitiş?

en: You requested a partition from %s to %s (sectors %llu..%llu).
    The closest location we can manage is %s to %s (sectors %llu..%llu).%s
tr: %1$s'den %2$s'e bir bölüm istediniz (sektör %3$llu..%4$llu).
    Becerebildiğimiz buna en yakın konum %5$s'den %6$s'e (sektör %7$llu..%8$llu).%9$s

en: 
    Is this still acceptable to you?
tr: 
    Bu sizin için hala kabul edilebilir mi?

en: Partition number?
tr: Disk bölümü numarası?

en: BIOS cylinder,head,sector geometry: %d,%d,%d.  Each cylinder is %s.
tr: BIOS silindiri, kafa, sektör geometrisi: %d,%d,%d.  Herbir silindir %s'tir.

en: Disk %s: %s
tr: Disk %1$s: %2$s

en: Sector size (logical/physical): %lldB/%lldB
tr: Sektör boyutu (mantıksal/fiziksel): %lldB/%lldB

en: Partition Table: %s
tr: Disk bölümü Tablosu: %s

en: Disk Flags: %s
tr: Disk Bayrakları: %s

en: Number
tr: Numara

en: Start
tr: Başlangıç

en: End
tr: Son

en: Size
tr: Boyut

en: Type
tr: Tür

en: File system
tr: Dosya sistemi

en: Name
tr: İsim

en: Flags
tr: Bayraklar

en: Free Space
tr: Boş Alan

en: A %s %s partition was found at %s -> %s.  Do you want to add it to the partition table?
tr: %3$s -> %4$s'de bir %1$s %2$s disk bölümü bulundu.  Bunu disk bölümü tablosuna eklemeyi ister misiniz?

en: searching for file systems
tr: dosya

en: The resize command has been removed in parted 3.0
tr: resize komutu parted 3.0'da kaldırıldı

en: Shrinking a partition can cause data loss, are you sure you want to continue?
tr: Bir birimi sıkıştırmak veri kaybına yol açabilir, devam etmek istiyor musunuz?

en: New device?
tr: Yeni aygıt?

en: alignment type(min/opt)
tr: hizalama türü(min/opt)

en: %d aligned
tr: %d hizalandı

en: Flag to Invert?
tr: Tersine çevirmek üzere bayrakla?

en: New state?
tr: Yeni durum?

en: Unit?
tr: Birim?

en: help [COMMAND]                           print general help, or help on COMMAND
tr: help [COMMAND]                           genel yardımı ya da KOMUT yardımını yazdırır

en: mklabel,mktable LABEL-TYPE               create a new disklabel (partition table)
tr: mklabel,mktable LABEL-TYPE             yeni bir disk etiketi (disk bölümü tablosu) oluştur

en: mkpart PART-TYPE [FS-TYPE] START END     make a partition
tr: mkpart PART-TYPE [FS-TYPE] START END          bir disk bölümü yap

en: 'mkpart' makes a partition without creating a new file system on the partition.  FS-TYPE may be specified to set an appropriate partition ID.
tr: mkpart, disk bölümü üzerinde yeni bir dosya sistemi oluşturmadan bir disk bölümü yapar.  DS-TÜRÜ, uygun bir disk bölümü ID atamak için belirtilebilir.

en: name NUMBER NAME                         name partition NUMBER as NAME
tr: name NUMBER NAME                     NUMBER. disk bölümünü NAME'le adlandır

en: print [devices|free|list,all|NUMBER]     display the partition table, available devices, free space, all found partitions, or a particular partition
tr: print [aygıtlar|boşluk|liste,tümü|NUMARA]     bölümleme tablosu, mevcut aygıtlar, boşluk, tüm bulunan bölümler ya da belli bir bölümü gösterir

en: Without arguments, 'print' displays the entire partition table. However with the following arguments it performs various other actions.
tr: Argümansız olduğunda print tüm bölümleme tablosunnu gösterir. Aşağıdaki argümanlarla kullanıldığında diğer çeşitli eylemleri uygular.

en:   devices   : display all active block devices
tr:   devices   : tüm aktif blok aygıtları gösterir

en:   free      : display information about free unpartitioned space on the current block device
tr:   free      : mevcut blok aygıt üzerindeki boş bölümlenmemiş alan bilgisini gösterir

en:   list, all : display the partition tables of all active block devices
tr:   list, all : tüm aktif blok aygıtların bölümleme tablolarını gösterir

en:   NUMBER    : display more detailed information about this particular partition
tr:   NUMBER    : bu belirtilmiş bölüm hakkında daha ayrıntılı bilgi gösterir

en: quit                                     exit program
tr: quit                                     programdan çık

en: rescue START END                         rescue a lost partition near START and END
tr: rescue START END                 START ve END arasındaki kayıp disk bölümlerini kurtar

en: The resize command was removed in parted 3.0
tr: resize komutu parted 3.0'da kaldırıldı

en: resizepart NUMBER END                    resize partition NUMBER
tr: resizepart SAYI SON                    SAYI disk bölümünü taşı

en: rm NUMBER                                delete partition NUMBER
tr: rm NUMBER                        NUMBER. disk bölümünü sil

en: select DEVICE                            choose the device to edit
tr: select DEVICE                  düzenlenecek aygıtı seç

en: disk_set FLAG STATE                      change the FLAG on selected device
tr: disk_set FLAG STATE                     seçili aygıt üzerindeki bayrağı değiştir

en: disk_toggle [FLAG]                       toggle the state of FLAG on selected device
tr: disk_toggle [FLAG]                       seçili aygıt üzerindeki BAYRAK durumunu değiştir

en: set NUMBER FLAG STATE                    change the FLAG on partition NUMBER
tr: set NUMBER FLAG STATE             NUMBER. disk bölümü üzerindeki bayrağı değiştir

en: toggle
tr: seçmece / değiştir

en: toggle [NUMBER [FLAG]]                   toggle the state of FLAG on partition NUMBER
tr: toggle [NUMBER [FLAG]                       NUMBER. disk bölümü üzerindeki BAYRAK durumunu değiştir

en: unit
tr: birim

en: unit UNIT                                set the default unit to UNIT
tr: birim UNIT                        öntanımlı birimi UNIT'e ayarla

en: version
tr: sürüm

en: version                                  display the version number and copyright information of GNU Parted
tr: version                               GNU Parted'in sürüm numarasını ve telif hakkı bilgisini görüntüler

en: 'version' displays copyright and version information corresponding to this copy of GNU Parted
tr: sürüm, GNU Parted'in bu kopyasının telif hakkı ve sürüm bilgisini görüntüler

en: Usage: %s [-hlmsv] [-a<align>] [DEVICE [COMMAND [PARAMETERS]]...]
tr: Kullanım: %s [-hlmsv] [-a<align>] [AYGIT [KOMUT [PARAMETRELER]]...]

en: No device found
tr: Aygıt bulunamadı

en: WARNING: You are not superuser.  Watch out for permissions.
tr: UYARI: Süper kullanıcı değilsiniz.  İzinlere dikkat edin.

en: You may need to update /etc/fstab.
tr: /etc/fstab'i güncellemeniz gerekebilir.

en: Welcome to GNU Parted! Type 'help' to view a list of commands.
tr: GNU Parted'a hoşgeldiniz! Komutların bir listesini görmek için 'help' yazınız.

en: Usage: parted [OPTION]... [DEVICE [COMMAND [PARAMETERS]...]...]
    Apply COMMANDs with PARAMETERS to DEVICE.  If no COMMAND(s) are given, run in
    interactive mode.
tr: Kullanım: parted [SEÇENEK]... [AYGIT [KOMUT [PARAMETRELER]...]...]
    KOMUTLARI PARAMETRELERle AYGITa uygular.  Eğer KOMUT(lar) verilmezse,
    etkileşimli kipte çalışır.

en: 
    
    You found a bug in GNU Parted! Here's what you have to do:
    
    Don't panic! The bug has most likely not affected any of your data.
    Help us to fix this bug by doing the following:
    
    Check whether the bug has already been fixed by checking
    the last version of GNU Parted that you can find at:
    
    	http://ftp.gnu.org/gnu/parted/
    
    Please check this version prior to bug reporting.
    
    If this has not been fixed yet or if you don't know how to check,
    please visit the GNU Parted website:
    
    	http://www.gnu.org/software/parted
    
    for further information.
    
    Your report should contain the version of this release (%s)
    along with the error message below, the output of
    
    	parted DEVICE unit co print unit s print
    
    and the following history of commands you entered.
    Also include any additional information about your setup you
    consider important.
tr: 
    
    GNU Parted'da bir yazılım hatası buldunuz! Yapmanız gereken şunlardır:
    
    Paniğe kapılmayın! Yazılım hatası büyük olasılıkla verinizi etkilemedi.
    Bu hatayı onarmak için bize şunları yaparak yardım edin:
    
    	http://ftp.gnu.org/gnu/parted/
    
    adresinde bulabileceğiniz GNU Parted'in son sürümünü kontrol
    ederek hatanın zaten düzeltilmiş olup olmadığını kontrol edin.
    Hatayı rapor etmeden önce lütfen bu sürümü kontrol edin.
    
    Eğer hata onarılmamışsa ya da nasıl kontrol edeceğinizi bilmiyorsanız,
    lütfen GNU Parted web sitesini
    daha fazla bilgi için ziyaret edin:
    
    	http://www.gnu.org/software/parted
    
    Raporunuz bu dağıtımın sürüm numarasını (%s)
    aşağıdaki hata mesajını,
    
    	parted DEVICE unit co print unit s print
    
    komutunun çıktısını ve aşağıdaki girdiğiniz komut tarihçesini içermelidir.
    Ayrıca kurulumunuz hakkında önemli olduğunu düşündüğünüz ek bilgileri
    ekleyiniz.

en: 
    Command History:
tr: 
    Komut Tarihçesi:

en: 
    Error: SEGV_MAPERR (Address not mapped to object)
tr: 
    Hata: SEGV_MAPERR (Adres nesneye eşlenmedi)

en: 
    Error: SEGV_ACCERR (Invalid permissions for mapped object)
tr: 
    Hata: SEGV_ACCERR (Eşlenmiş nesne için geçersiz izinler)

en: 
    Error: A general SIGSEGV signal was encountered.
tr: 
    Hata: Genel bir SIGSEGV sinyaliyle karşılaşıldı.

en: 
    Error: FPE_INTDIV (Integer: divide by zero)
tr: 
    Hata: FPE_INTDIV (Tamsayı: sıfırla bölünme)

en: 
    Error: FPE_INTOVF (Integer: overflow)
tr: 
    Hata: FPE_INTOVF (Tamsayı: taşma)

en: 
    Error: FPE_FLTDIV (Float: divide by zero)
tr: 
    Hata: FPE_FLTDIV (Kayan: sıfırla bölünme)

en: 
    Error: FPE_FLTOVF (Float: overflow)
tr: 
    Hata: FPE_FLTOVF (Kayan: taşma)

en: 
    Error: FPE_FLTUND (Float: underflow)
tr: 
    Hata: FPE_FLTUND (Kayan: boşalma)

en: 
    Error: FPE_FLTRES (Float: inexact result)
tr: 
    Hata: FPE_FLTRES (Kayan: kesin olmayan sonuç)

en: 
    Error: FPE_FLTINV (Float: invalid operation)
tr: 
    Hata: FPE_FLTINV (Kayan: geçersiz işlem)

en: 
    Error: FPE_FLTSUB (Float: subscript out of range)
tr: 
    Hata: FPE_FLTSUB (Kayan: altsimge erim dışı)

en: 
    Error: A general SIGFPE signal was encountered.
tr: 
    Hata: Genel bir SIGFPE sinyaliyle karşılaşıldı.

en: 
    Error: ILL_ILLOPC (Illegal Opcode)
tr: 
    Hata: ILL_ILLOPC (Kuraldışı Opcode)

en: 
    Error: ILL_ILLOPN (Illegal Operand)
tr: 
    Hata: ILL_ILLOPN (Kuraldışı İşlenen)

en: 
    Error: ILL_ILLADR (Illegal addressing mode)
tr: 
    Hata: ILL_ILLADR (Kuraldışı adresleme kipi)

en: 
    Error: ILL_ILLTRP (Illegal Trap)
tr: 
    Hata: ILL_ILLTRP (Kuraldışı Tuzak)

en: 
    Error: ILL_PRVOPC (Privileged Opcode)
tr: 
    Hata: ILL_PRVOPC (Ayrıcalıklı Opcode)

en: 
    Error: ILL_PRVREG (Privileged Register)
tr: 
    Hata: ILL_PRVREG (Ayrıcalıklı Yazmaç)

en: 
    Error: ILL_COPROC (Coprocessor Error)
tr: 
    Hata: ILL_COPROC (Eşişlemci Hatası)

en: 
    Error: ILL_BADSTK (Internal Stack Error)
tr: 
    Hata: ILL_BADSTK (Dahili Yığın Hatası)

en: 
    Error: A general SIGILL signal was encountered.
tr: 
    Hata: Genel bir SIGILL sinyaliyle karşılaşıldı.

en: invalid token: %s
tr: geçersiz andaç: %s

en: Expecting a partition number.
tr: Bir disk bölümü numarası bekleniyor.

en: Partition doesn't exist.
tr: Disk bölümü yok.

en: Expecting a file system type.
tr: Bir dosya sistemi türü bekleniyor.

en: Unknown file system type "%s".
tr: Bilinmeyen dosya sistemi türü "%s".

en: Expecting a disk label type.
tr: Bir disk etiketi türü bekleniyor.

en: Can't create any more partitions.
tr: Başka disk bölümü oluşturulamıyor.

en: Expecting a partition type.
tr: Bir disk bölümü türü bekleniyor.

en: on
tr: açık

en: off
tr: kapalı

en: OPTIONs:
tr: SEÇENEKler:

en: COMMANDs:
tr: KOMUTlar:

en: 
    Report bugs to %s
tr: 
    Yazılım hatalarını %s'e bildirin

en: Using %s
tr: %s kullanılıyor

en: This command does not make sense in non-interactive mode.
tr: Bu komut etkileşimsiz kipte anlamsız.
