iputils - en to cs translation catalogue (264 entries)

en: 
    Usage:
      arping [options] <destination>
    
    Options:
      -f            quit on first reply
      -q            be quiet
      -b            keep on broadcasting, do not unicast
      -D            duplicate address detection mode
      -U            unsolicited ARP mode, update your neighbours
      -A            ARP answer mode, update your neighbours
      -V            print version and exit
      -c <count>    how many packets to send
      -w <timeout>  how long to wait for a reply
      -i <interval> set interval between packets (default: 1 second)
      -I <device>   which ethernet device to use
cs: 
    Použití:
      arping [přepínače] <cíl>
    
    Přepínače:
      -f            skončí s první odpovědí
      -q            bude potichu
      -b            pokračuje ve všesměrovém vysílání, žádný unicast
      -D            režim zjišťování duplicitních adres
      -U            režim nevyžádaného ARP, aktualizuje sousedy
      -A            režim odpovědi ARP, aktualizuje sousedy
      -V            vypíše verzi a skončí
      -c <počet>    kolik paketů se má odeslat
      -w <čas>      jak dlouho čekat na odpověď
      -i <interval> nastaví interval mezi pakety (výchozí: 1 sekunda)
      -I <zařízení> které ethernetové zařízení se použije

en: 
      -s <source>   source ip address
      <destination> dns name or ip address
    
    For more details see arping(8).
cs: 
      -s <zdroj>    zdrojová IP adresa
      <cíl>         doménové jméno nebo IP adresa
    
    Podrobnosti naleznete v arping(8).

en: Sent %d probes (%d broadcast(s))
cs: Odesláno dotazů: %d (%d všesměrem)

en: Received %d response(s)
cs: Přijato odpovědí: %d

en: %d request(s)
cs: %d požadavek(ů)

en: %s%d broadcast(s)
cs: %s%d všesměrem

en: Broadcast
cs: Všesměr

en: %s from
cs: %s od

en: reply
cs: odpověď

en: request
cs: požadavek

en: for %s
cs: pro %s

en: for
cs: pro

en:  %ld.%03ldms
cs:  %ld,%03ld ms

en:  UNSOLICITED?
cs:  NEVYŽÁDANÝ?

en: Interface "%s" is down
cs: Rozhraní „%s“ je vypnuté

en: Interface "%s" is not ARPable
cs: Rozhraní „%s“ nepodporuje protokol ARP

en: WARNING: using default broadcast address.
cs: POZOR: používá se výchozí všesměrová adresa.

en: invalid argument
cs: neplatný argument

en: Device %s not available.
cs: Zařízení %s není dostupné.

en: Suitable device could not be determined. Please, use option -I.
cs: Vhodné zařízení nebylo možné určit. Prosím, použijte přepínač -I.

en: WARNING: interface is ignored
cs: POZOR: zařízení se ignoruje

en: WARNING: setsockopt(SO_DONTROUTE)
cs: POZOR: setsockopt(SO_DONTROUTE)

en: Interface "%s" is not ARPable (no ll address)
cs: Zařízení „%s“ nepodporuje protokol ARP (chybí linková adresa)

en: ARPING %s
cs: ARPinká se %s

en: from %s %s
cs: od %s %s

en: no source address in not-DAD mode
cs: žádná zdrojová adresa v režimu ne-DAD

en: Wrong timestamp %d
cs: Chybná časová značka %d

en: Overflow %d hops
cs: Přetečení %d skoků

en: wrong timestamps
cs: chybná časová značka

en: 
    Usage:
      clockdiff [options] <destination>
    
    Options:
                    without -o, use icmp timestamp only (see RFC0792, page 16)
      -o            use ip timestamp and icmp echo
      -o1           use three-term ip timestamp and icmp echo
      -T, --time-format <ctime|iso>
                      specify display time format, ctime is the default
      -I            alias of --time-format=iso
      -h, --help    display this help
      -V, --version print version and exit
      <destination> dns name or ip address
    
    For more details see clockdiff(8).
cs: 
    Použití:
      clockdiff [přepínače] <cíl>
    
    Přepínače:
                    bez -o použije pouze časovou službu ICMP (vizte stranu 16
                    RFC 792)
      -o            použije časovou značku IP a ICMP echo
      -o1           použije třízáznamovou časovou značku IP a ICMP echo
      -T, --time-format <ctime|iso>
                    určuje formát času pro zobrazení, výchozí je ctime
      -I            stejné jako --time-format=iso
      -h, --help    zobrazí tuto nápovědu
      -V, --version zobrazí verzi a skončí
      <cíl>         doménové jméno nebo IP adresa
    
    Podrobnosti naleznete v clockdiff(8).

en: measure: unknown failure
cs: měření: neznámá chyba

en: %s is down
cs: %s je vypuntý

en: %s time transmitted in a non-standard format
cs: Čas %s byl přenesen v nestandardním tvaru

en: %s is unreachable
cs: %s není dostupný

en: 
    host=%s rtt=%ld(%ld)ms/%ldms delta=%dms/%dms %s
cs: 
    stroj=%s rtt=%ld (%ld) ms / %ld ms delta=%d ms / %d ms %s

en: Qtype conflict
cs: Rozpor v typu dotazu

en: Subject type conflict
cs: Rozpor v typu předmětu

en: IDN encoding error: %s
cs: Chyba kódování IDN: %s

en: too long scope name
cs: název síťové oblasti je příliš dlouhý

en: memory allocation failed
cs: alokace paměti selhala

en: inappropriate subject name: %s
cs: nevhodný název předmětu: %s

en: dn_comp() returned too long result
cs: funkce dn_comp() vrátila příliš dlouhý výsledek

en: ping -6 -N <nodeinfo opt>
    Help:
      help
    Query:
      name
      ipv6
      ipv6-all
      ipv6-compatible
      ipv6-global
      ipv6-linklocal
      ipv6-sitelocal
      ipv4
      ipv4-all
    Subject:
      subject-ipv6=addr
      subject-ipv4=addr
      subject-name=name
      subject-fqdn=name
cs: ping -6 -N <volby údajů o uzlu>
    Nápověda:
      help
    Dotaz:
      name
      ipv6
      ipv6-all
      ipv6-compatible
      ipv6-global
      ipv6-linklocal
      ipv6-sitelocal
      ipv4
      ipv4-all
    Předmět:
      subject-ipv6=adresa
      subject-ipv4=adresa
      subject-name=jméno
      subject-fqdn=jméno

en: unknown iface: %s
cs: neznámé rozhraní: %s

en: scope discrepancy among the nodes
cs: nejednotnost síťové oblasti mezi uzly

en: Warning: source address might be selected on device other than: %s
cs: Pozor: zdrojová adresa může být vybrána na zařízením jiném než: %s

en: multicast ping with too short interval: %d
cs: multicastový pink s příliš krátkým intervalem: %d

en: multicast ping does not fragment
cs: multicastový pink se nefragmentuje

en: setsockopt(RAW_CHECKSUM) failed - try to continue
cs: volání setsockopt(RAW_CHECKSUM) selhalo – pokračuje se

en: can't disable multicast loopback
cs: příjem vlastních multicastových dotazů nelze zakázat

en: can't set multicast hop limit
cs: omezení na počet skoků při multicastu nelze nastavit

en: can't set unicast hop limit
cs: omezení na počet skoků při unicastu nelze nastavit

en: can't receive hop limit
cs: údaj o omezení počtu skoků nelze přijímat

en: traffic class is not supported
cs: třída provozu není podporována

en: can't set flowlabel
cs: jmenovku toku nelze nastavit

en: can't send flowinfo
cs: údaje o toku nelze poslat

en: PING %s(%s)
cs: PINK %s (%s)

en: , flow 0x%05x,
cs: , tok 0x%05x,

en: from %s %s:
cs: od %s %s:

en: %zu data bytes
cs: %zu datových bajtů

en: Destination unreachable:
cs: Cíl je nedostupný:

en: No route
cs: Chybí cesta k síti

en: Administratively prohibited
cs: Zakázáno správcem

en: Beyond scope of source address
cs: Mimo síťovou oblast zdrojové adresy

en: Address unreachable
cs: Adresa není dostupná

en: Port unreachable
cs: Port není dostupný

en: Unknown code %d
cs: Neznámý kód %d

en: Packet too big: mtu=%u
cs: Paket je příliš velký: MTU=%u

en: , code=%d
cs: , kód=%d

en: Time exceeded:
cs: Čas vypršel:

en: Hop limit
cs: Příliš mnoho skoků

en: Defragmentation failure
cs: Selhání defragmentace

en: code %d
cs: kód %d

en: Parameter problem:
cs: Problém s parametrem:

en: Wrong header field
cs: Chybná položka hlavičky

en: Unknown header
cs: Neznámá hlavička

en: Unknown option
cs: Neznámá volba

en: code %d
cs: kód %d

en: at %u
cs: na pozici %u

en: Echo request
cs: Požadavek na echo

en: Echo reply
cs: Odpověď na echo

en: MLD Query
cs: Dotaz MLD

en: MLD Report
cs: Hlášení MLD

en: MLD Reduction
cs: Zkrácení MLD

en: unknown icmp type: %u
cs: neznámý typ ICMP: %u

en: local error
cs: místní chyba

en: local error: message too long, mtu: %u
cs: místní chyba: zpráva je příliš dlouhá, MTU: %u

en: From %s icmp_seq=%u
cs: Od %s pořadí=%u

en:  icmp_seq=%u
cs:  pořadí=%u

en:  parse error (too short)
cs:  chyba rozboru (příliš krátké)

en:  parse error (truncated)
cs:  chyba rozboru (zkráceno)

en:  unexpected error in inet_ntop(%s)
cs:  nečekaná chyba v inet_ntop(%s)

en:  (truncated)
cs:  (zkráceno)

en:  unknown qtype(0x%02x)
cs:  neznámý typ dotazu (0x%02x)

en:  refused
cs:  odmítnuto

en:  unknown
cs:  neznámý

en:  unknown code(%02x)
cs:  neznámý kód (%02x)

en: packet too short: %d bytes
cs: paket je příliš krátký: %d bajtů

en: From %s:
cs: Od %s:

en: WARNING: failed to install socket filter
cs: POZOR: socketový filtr se nepodařilo nainstalovat

en: option argument contains garbage: %s
cs: argument přepínače obsahuje smetí: %s

en: this will become fatal error in the future
cs: v budoucnu toto bude nepřekonatelná chyba

en: bad value for flowinfo: %s
cs: chybná hodnota v údajích o toku: %s

en: flow value is greater than 20 bits: %s
cs: hodnota toku se nevejde do 20 bitů: %s

en: bad TOS value: %s
cs: chybná hodnota ToS: %s

en: the decimal value of TOS bits must be in range 0-255: %d
cs: desítková hodnota bitů ToS musí být v rozsahu 0 až 255: %d

en: only one -4 or -6 option may be specified
cs: lze zadat pouze jeden z přepínačů -4 nebo -6

en: only one of -T or -R may be used
cs: lze použít pouze jeden z přepínačů -T nebo -R

en: invalid timestamp type: %s
cs: neplatný druh časové značky: %s

en: bad timing interval
cs: chybný časový interval

en: bad timing interval: %s
cs: chybný časový interval: %s

en: cannot copy: %s
cs: nelze zkopírovat: %s

en: invalid source address: %s
cs: neplatná zdrojová adresa: %s

en: cannot set preload to value greater than 3: %d
cs: hodnotu zátěže nelze nastavit na více jak 3: %d

en: invalid -M argument: %s
cs: neplatný argument -M: %s

en: bad linger time
cs: chybný čas čekání

en: bad linger time: %s
cs: chybný čas čekání: %s

en: unknown protocol family: %d
cs: neznámá rodina protokolu: %d

en: warning: QOS sockopts
cs: pozor: QoS volby socketu

en: Do you want to ping broadcast? Then -b. If not, check your local firewall rules
cs: Přejete si všesměrový pink? Pak použijte -b. Jestli ne, zkontrolujte pravidla místního firewallu

en: WARNING: pinging broadcast address
cs: POZOR: pinká se všesměrová adresa

en: cannot set broadcasting
cs: všesměr nelze nastavit

en: gatifaddrs failed
cs: funkce getifaddrs selhala

en: unknown interface
cs: neznámé rozhraní

en: broadcast ping with too short interval: %d
cs: všesměrový pink s příliš krátkým intervalem: %d

en: broadcast ping does not fragment
cs: všesměrový pink se nefragmentuje

en: WARNING: setsockopt(ICMP_FILTER)
cs: POZOR: setsockopt(ICMP_FILTER)

en: WARNING: your kernel is veeery old. No problems.
cs: POZOR: vaše jádro je převelice staré. Žádný problém.

en: WARNING: setsockopt(IP_RECVTTL)
cs: POZOR: setsockopt(IP_RECVTTL)

en: WARNING: setsockopt(IP_RETOPTS)
cs: POZOR: setsockopt(IP_RETOPTS)

en: cannot disable multicast loopback
cs: příjem vlastních multicastových dotazů nelze zakázat

en: cannot set multicast time-to-live
cs: délku života u multicastu nelze nastavit

en: cannot set unicast time-to-live
cs: délku života u unicastu nelze natavit

en: PING %s (%s)
cs: PINK %s (%s)

en: %zu(%zu) bytes of data.
cs: %zu (%zu) datových bajtů.

en: 	(same route)
cs: 	(stejná cesta)

en: 	%ld absolute not-standard
cs: 	%ld absolutní, nestandardní

en: 	%ld not-standard
cs: 	%ld nestandardní

en: 	%ld absolute
cs: 	%ld absolutní

en: Unrecorded hops: %d
cs: Neznamenané skoky: %d

en: 
    unknown option %x
cs: 
    neznámá volba %x

en: Vr HL TOS  Len   ID Flg  off TTL Pro  cks      Src      Dst Data
cs: Vr HL ToS  Dél   ID Pří  vyp TTL Pro  ksč      Zdr      Cíl Data

en: Echo Reply
cs: Odpověď na echo

en: Destination Net Unreachable
cs: Cílová síť není dostupná

en: Destination Host Unreachable
cs: Cílový stroj není dostupný

en: Destination Protocol Unreachable
cs: Cílový protokol není dostupný

en: Destination Port Unreachable
cs: Cílový port není dostupný

en: Frag needed and DF set (mtu = %u)
cs: Potřeba fragmentace, ale DF je nastaveno (MTU = %u)

en: Source Route Failed
cs: Zdrojové směrovaná selhalo

en: Destination Net Unknown
cs: Cílová síť není známa

en: Destination Host Unknown
cs: Cílový stroj není znám

en: Source Host Isolated
cs: Cílový stroj je izolován

en: Destination Net Prohibited
cs: Cílová síť je zakázána

en: Destination Host Prohibited
cs: Cílový stroj je zakázán

en: Destination Net Unreachable for Type of Service
cs: Cílový síť není dostupná pro typ služby

en: Destination Host Unreachable for Type of Service
cs: Cílový stroj není dostupný pro typ služby

en: Packet filtered
cs: Paket filtrován

en: Precedence Violation
cs: Porušuje přednost

en: Precedence Cutoff
cs: Nedostatečná přednost

en: Dest Unreachable, Bad Code: %d
cs: Cíl není dostupný, chybný kód: %d

en: Source Quench
cs: Útlum zdroje

en: Redirect Network
cs: Přesměrování sítě

en: Redirect Host
cs: Přesměrování stroje

en: Redirect Type of Service and Network
cs: Přesměrování druhu služby a sítě

en: Redirect Type of Service and Host
cs: Přesměrování druhu služby a stroje

en: Redirect, Bad Code: %d
cs: Přesměrování, chybný kód: %d

en: (New nexthop: %s)
cs: (Nový skok: %s)

en: Echo Request
cs: Požadavek na echo

en: Time to live exceeded
cs: Překročena doba života

en: Frag reassembly time exceeded
cs: Doba strávená defragmentací překročena

en: Time exceeded, Bad Code: %d
cs: Čas vypršel, chybný kód: %d

en: Parameter problem: pointer = %u
cs: Problém s parametrem: ukazatel = %u

en: Timestamp
cs: Časová značka

en: Timestamp Reply
cs: Odpověď s časovou značkou

en: Information Request
cs: Požadavek na informace

en: Information Reply
cs: Odpověď s informacemi

en: Address Mask Request
cs: Dotaz na masku adresy

en: Address Mask Reply
cs: Odpověď s maskou adresu

en: Bad ICMP type: %d
cs: Chybný typ ICMP: %d

en: local error: %s
cs: místní chyba: %s

en: local error: message too long, mtu=%u
cs: místní chyba: zpráva je příliš dlouhá, MTU=%u

en: packet too short (%d bytes) from %s
cs: paket je příliš krátký (%d bajtů) od %s

en: From %s: icmp_seq=%u
cs: Od %s: pořadí=%u

en: (BAD CHECKSUM)
cs: (CHYBNÝ KONTROLNÍ SOUČET)

en: (BAD CHECKSUM)
cs: (CHYBNÝ KONTROLNÍ SOUČET)

en: patterns must be specified as hex digits: %s
cs: vzorek musí být zadán pomocí šestnáctkových číslic: %s

en: PATTERN: 0x
cs: VZOREK: 0x

en: no answer yet for icmp_seq=%lu
cs: žádná odpověď pro pořadí=%lu

en: WARNING: probably, rcvbuf is not enough to hold preload
cs: POZOR: přijímací paměť pravděpodobně není dost velká pro udržení zátěže

en: cannot flood; minimal interval allowed for user is %dms
cs: nelze zaplavovat, nejmenší dovolený interval pro uživatele je %d ms

en: illegal preload and/or interval: %d
cs: zakázaná zátěž nebo interval: %d

en: Warning: no SO_TIMESTAMP support, falling back to SIOCGSTAMP
cs: Pozor: SO_TIMESTAMP není podporováno, přechází se na SIOCGSTAMP

en: Warning: Failed to set mark: %d
cs: Pozor: Značku se nepodařilo nastavit: %d

en: Warning: time of day goes back (%ldus), taking countermeasures
cs: Pozor: čas se vrátil zpět (%ld µs), přijímají se protiopatření

en: %d bytes from %s:
cs: %d bajtů od %s:

en:  ttl=%d
cs:  TTL=%d

en:  (truncated)
cs:  (zkráceno)

en:  time=%ld ms
cs:  čas=%ld ms

en:  time=%ld.%01ld ms
cs:  čas=%ld,%01ld ms

en:  time=%ld.%02ld ms
cs:  čas=%ld,%02ld ms

en:  time=%ld.%03ld ms
cs:  čas=%ld,%03ld ms

en:  (BAD CHECKSUM!)
cs:  (CHYBNÝ KONTROLNÍ SOUČET!)

en: 
    wrong data byte #%zu should be 0x%x but was 0x%x
cs: 
    špatná data na bajtu č. %zu, měla by být 0x%x, ale jsou 0x%x

en: --- %s ping statistics ---
cs: --- Statistika pinků na %s ---

en: %ld packets transmitted,
cs: %ld paketů odesláno,

en: %ld received
cs: %ld přijato

en: , +%ld duplicates
cs: , +%ld duplikátů

en: , +%ld corrupted
cs: , +%ld poškozených

en: , +%ld errors
cs: , +%ld chyb

en: , %g%% packet loss
cs: , %g%% ztráta paketů

en: , time %ldms
cs: , čad %ld ms

en: rtt min/avg/max/mdev = %ld.%03ld/%lu.%03ld/%ld.%03ld/%ld.%03ld ms
cs: RTT min/prům/max/s.odch = %ld,%03ld/%lu,%03ld/%ld,%03ld/%ld,%03ld ms

en: %spipe %d
cs: %sroura %d

en: %sipg/ewma %d.%03d/%d.%03d ms
cs: %sIPG/k.prům %d,%03d/%d,%03d ms

en: %ld/%ld packets, %d%% loss
cs: %ld/%ld paketů, %d%% ztráta

en: , min/avg/ewma/max = %ld.%03ld/%lu.%03ld/%d.%03d/%ld.%03ld ms
cs: , min/prům/k.prům/max = %ld,%03ld/%lu,%03ld/%d,%03d/%ld,%03ld ms

en: no info
cs: žádné údaje

en: %3ld.%03ldms
cs: %3ld,%03ld ms

en: (This broken router returned corrupted payload)
cs: (Tento rozbitý směrovač vrátil poškozená data)

en: pmtu %d
cs: PMTU %d

en: reached
cs: dosaženo

en: asymm %2d
cs: asym. %2d

en: NET ERROR
cs: CHYBA SÍTĚ

en: %2d?: reply received 8)
cs: %2d?: přijato odpovědí 8)

en: %2d:  send failed
cs: %2d:  odeslání selhalo

en: 
    Usage
      tracepath [options] <destination>
    
    Options:
      -4             use IPv4
      -6             use IPv6
      -b             print both name and ip
      -l <length>    use packet <length>
      -m <hops>      use maximum <hops>
      -n             no dns name resolution
      -p <port>      use destination <port>
      -V             print version and exit
      <destination>  dns name or ip address
    
    For more details see tracepath(8).
cs: 
    Použití
      tracepath [přepínače] <cíl>
    
    Přepínače:
      -4             použije IPv4
      -6             použije IPv6
      -b             vypíše jméno i IP adresu
      -l <délka>     použije paket o <délce>
      -m <skoky>     použije nejvýše <skoků>
      -n             žádný překlad doménových jmen
      -p <port>      použije cílový <port>
      -V             vypíše verzi a skončí
      <cíl>          doménové jméno nebo IP adresa
    
    Podrobnosti naleznete v manuálu tracepath(8).

en: Only one -4 or -6 option may be specified
cs: Pouze jeden z přepínačů -4 nebo -6 smí být zadán

en: %2d:  no reply
cs: %2d:  žádná odpověď

en:      Resume: pmtu %d
cs:      Obnoveno: PMTU %d

en: hops %d
cs: skoků %d

en: back %d
cs: zpět %d

en: pktlen must be within: %d < value <= %d
cs: délka paketu musí být mezi: %d < hodnota <= %d

en: traceroute: wrote %s %d chars, ret=%d
cs: traceroute: zapsáno %s %d znaků, vráceno=%d

en: Error
cs: Chyba

en: Destination Unreachable
cs: Cíl není dostupný

en: Packet Too Big
cs: Paket je příliš velký

en: Time Exceeded in Transit
cs: Překročen čas přenosu

en: Parameter Problem
cs: Problém s parametrem

en: Echo Request
cs: Požadavek na echo

en: Echo Reply
cs: Odpověď echa

en: Membership Query
cs: Dotaz na členství

en: Membership Report
cs: Hlášeno o členství

en: Membership Reduction
cs: Snížení členství

en: Router Solicitation
cs: Vyžádání směrovače

en: Router Advertisement
cs: Ohlášení směrovače

en: Neighbor Solicitation
cs: Vyžádání souseda

en: Neighbor Advertisement
cs: Ohlášení souseda

en: Redirect
cs: Přesměrování

en: Neighbor Query
cs: Dotaz na souseda

en: Neighbor Reply
cs: Odpověď souseda

en: Multicast Listener Report packet
cs: Paket s hlášením posluchače multicastu

en: Home Agent Address Discovery Request Message
cs: Zpráva s požadavkem na objevení adresy domácího agenta

en: Home Agent Address Discovery Reply message
cs: Zpráva s odpovědí na objevení adresy domácího agenta

en: Mobile Prefix Solicitation Message
cs: Zpráva s vyžádáním mobilního prefixu

en: Mobile Prefix Solicitation Advertisement
cs: Ohlášení mobilního prefixu

en: OUT-OF-RANGE
cs: MIMO ROZSAH

en: 
    Usage:
      traceroute6 [options] <destination>
    
    Options:
      -d            use SO_DEBUG socket option
      -i <device>   bind to <device>
      -m <hops>     use maximum <hops>
      -n            no dns name resolution
      -p <port>     use destination <port>
      -q <nprobes>  number of probes
      -r            use SO_DONTROUTE socket option
      -s <address>  use source <address>
      -v            verbose output
      -V            print version and exit
      -w <timeout>  time to wait for response
    
    For more details see traceroute6(8).
cs: 
    Použití:
      traceroute6 [přepínače] <cíl>
    
    Přepínače:
      -d            použije volbu socketu SO_DEBUG
      -i <zařízení> přilepí se na <zařízení>
      -m <skoky>    použije nejvýše <skoků>
      -n            žádný překlad doménových jmen
      -p <port>     použije cílový <port>
      -q <počet>    počet pokusů
      -r            použije volbu socketu SO_DONTROUTE
      -s <adresa>   použije zdrojovou <adresu>
      -v            podrobný výstup
      -V            vypíše verzi a skončí
      -w <čas>      doba, jakou se čeká na odpověď
    
    Podrobnosti naleznete v manuálu traceroute6(8).

en: wait must be >1 sec
cs: doba čekání musí být větší než 1 sekunda

en: setsockopt(RAW_CHECKSUM) failed - try to continue.
cs: volání setsockopt(RAW_CHECKSUM) selhalo – zkusí se pokračovat.

en: unknown addr %s
cs: neznámá adresa %s

en: traceroute to %s (%s)
cs: trasování cesty k %s (%s)

en:  from %s
cs:  z %s

en: , %d hops max, %d byte packets
cs: , %d maximum skoků, %dbajtové pakety

en:   %.4f ms
cs:   %.4f ms
