gstreamer 1.21.90 - en to bg translation catalogue (384 entries)

en: Print the GStreamer version
bg: Извеждане на версията на GStreamer

en: Make all warnings fatal
bg: Всички предупреждения да са фатални

en: Print available debug categories and exit
bg: Извеждане на наличните категории за изчистване на грешки и изход

en: Default debug level from 1 (only error) to 9 (anything) or 0 for no output
bg: Стандартното ниво за изчистване на грешки — от 1 (само грешки) до 9 (всичко) или 0 — без никакви съобщения за изчистване на грешки

en: LEVEL
bg: НИВО

en: Comma-separated list of category_name:level pairs to set specific levels for the individual categories. Example: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3
bg: Списък от двойки име_на_категория:ниво разделени със запетаи. Той указва конкретните нива за съобщения за изчистване на грешки на отделните категории. Например: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3

en: LIST
bg: СПИСЪК

en: Disable colored debugging output
bg: Без оцветяване на съобщенията за изчистване на грешки

en: Changes coloring mode of the debug log. Possible modes: off, on, disable, auto, unix
bg: Смяна на режима на оцветяване на съобщенията за изчистване на грешки. Възможните стойности са: „off“ (изключване), „on“ (включване), „disable“ (спиране), „auto“ (автоматично), „unix“ (стандартно за unix)

en: Disable debugging
bg: Без съобщения за изчистване на грешки

en: Enable verbose plugin loading diagnostics
bg: Включване на подробни съобщения при зареждане на приставка

en: Colon-separated paths containing plugins
bg: Пътища с приставки, разделени с двоеточие

en: PATHS
bg: ПЪТИЩА

en: Comma-separated list of plugins to preload in addition to the list stored in environment variable GST_PLUGIN_PATH
bg: Списък от приставки, разделени със запетая, които да бъдат предварително заредени в допълнение към тези от списъка в променливата на средата GST_PPLUGIN_PATH

en: PLUGINS
bg: ПРИСТАВКИ

en: Disable trapping of segmentation faults during plugin loading
bg: Без прихващане на сегментационни грешки по времето на зареждане на приставка

en: Disable updating the registry
bg: Без прочитане на регистъра

en: Disable spawning a helper process while scanning the registry
bg: Без стартиране на спомагателен процес при изчитането на регистъра

en: GStreamer Options
bg: Настройки на GStreamer

en: Show GStreamer Options
bg: Извеждане на опциите на GStreamer

en: Unknown option
bg: Непозната опция

en: GStreamer encountered a general core library error.
bg: GStreamer получи обща грешка в основна библиотека.

en: GStreamer developers were too lazy to assign an error code to this error.
bg: Разработчиците на GStreamer са били твърде мързеливи и не са задали код за грешка на този проблем.

en: Internal GStreamer error: code not implemented.
bg: Вътрешна грешка на GStreamer: кодът не е реализиран.

en: GStreamer error: state change failed and some element failed to post a proper error message with the reason for the failure.
bg: Грешка на GStreamer: неуспешна промяна на състоянието, а някой от елементите пропусна да подаде съобщение за грешка с причината за това.

en: Internal GStreamer error: pad problem.
bg: Вътрешна грешка на GStreamer: проблем в допълването.

en: Internal GStreamer error: thread problem.
bg: Вътрешна грешка на GStreamer: проблем с нишките.

en: GStreamer error: negotiation problem.
bg: Вътрешна грешка на GStreamer: проблем с договарянето.

en: Internal GStreamer error: event problem.
bg: Вътрешна грешка на GStreamer: проблем със събитията.

en: Internal GStreamer error: seek problem.
bg: Вътрешна грешка на GStreamer: проблем при позиционирането.

en: Internal GStreamer error: caps problem.
bg: Вътрешна грешка на GStreamer: проблем с възможностите.

en: Internal GStreamer error: tag problem.
bg: Вътрешна грешка на GStreamer: проблем с етикетите.

en: Your GStreamer installation is missing a plug-in.
bg: Липсва необходима приставка в тази инсталация на GStreamer.

en: GStreamer error: clock problem.
bg: Грешка на GStreamer: проблем с часовника.

en: This application is trying to use GStreamer functionality that has been disabled.
bg: Това приложение се опитва да ползва функционалност на GStreamer, която е изключена.

en: GStreamer encountered a general supporting library error.
bg: GStreamer получи обща грешка в помощна библиотека.

en: Could not initialize supporting library.
bg: Помощната библиотека не може да бъде инициализирана.

en: Could not close supporting library.
bg: Помощната библиотека не може да бъде затворена.

en: Could not configure supporting library.
bg: Помощната библиотека не може да бъде настроена.

en: Encoding error.
bg: Грешка при кодиране.

en: GStreamer encountered a general resource error.
bg: GStreamer получи обща грешка в ресурс.

en: Resource not found.
bg: Ресурсът не е открит.

en: Resource busy or not available.
bg: Ресурсът е зает или не е достъпен.

en: Could not open resource for reading.
bg: Ресурсът не може да бъде отворен за четене.

en: Could not open resource for writing.
bg: Ресурсът не може да бъде отворен за запис.

en: Could not open resource for reading and writing.
bg: Ресурсът не може да бъде отворен за четене и запис.

en: Could not close resource.
bg: Ресурсът не може да бъде затворен.

en: Could not read from resource.
bg: Не може да се чете от ресурса.

en: Could not write to resource.
bg: Не може да се записва в ресурса.

en: Could not perform seek on resource.
bg: Не може да се позиционира в ресурса.

en: Could not synchronize on resource.
bg: Не може да се синхронизира по ресурса.

en: Could not get/set settings from/on resource.
bg: Не може да се получи/зададе настройка от/на ресурса.

en: No space left on the resource.
bg: Върху ресурса не е останало свободно място.

en: Not authorized to access resource.
bg: Няма права за достъп до ресурса.

en: GStreamer encountered a general stream error.
bg: GStreamer получи обща грешка в потока от данни.

en: Element doesn't implement handling of this stream. Please file a bug.
bg: Елементът не осъществява обработката на този поток. Моля, подайте доклад за грешка.

en: Could not determine type of stream.
bg: Видът на потока от данни не може да бъде определен.

en: The stream is of a different type than handled by this element.
bg: Потокът от данни не е от вида, който се обработва от елемента.

en: There is no codec present that can handle the stream's type.
bg: Няма кодер за обработката на този вид поток от данни.

en: Could not decode stream.
bg: Потокът от данни не може да бъде декодиран.

en: Could not encode stream.
bg: Потокът от данни не може да бъде кодиран.

en: Could not demultiplex stream.
bg: Потокът от данни не може да бъде разделен (демултиплексиран).

en: Could not multiplex stream.
bg: Потокът от данни не може да бъде уплътнен (мултиплексиран).

en: The stream is in the wrong format.
bg: Потокът е с грешен формат.

en: The stream is encrypted and decryption is not supported.
bg: Потокът е шифриран. Дешифрирането му не се поддържа.

en: The stream is encrypted and can't be decrypted because no suitable key has been supplied.
bg: Потокът е шифриран. Дешифрирането му е невъзможно, защото не е подаден подходящ ключ.

en: No error message for domain %s.
bg: Няма съобщение за грешка за областта „%s“.

en: No standard error message for domain %s and code %d.
bg: Няма стандартно съобщение за грешка за областта „%s“ с код %d.

en: Selected clock cannot be used in pipeline.
bg: Избраният часовник не може да се използва в конвейер.

en: Error writing registry cache to %s: %s
bg: Грешка при запазване на кеша на регистъра в „%s“: %s

en: title
bg: заглавие

en: commonly used title
bg: популярно заглавие

en: title sortname
bg: заглавие при подреждане

en: commonly used title for sorting purposes
bg: популярно заглавие при подреждане

en: artist
bg: изпълнител

en: person(s) responsible for the recording
bg: отговорник/ци за записа

en: artist sortname
bg: име на изпълнител, ползва се при подреждане

en: person(s) responsible for the recording for sorting purposes
bg: отговорник/ци за записа, ползва се при подреждане

en: album
bg: албум

en: album containing this data
bg: албум с тези данни

en: album sortname
bg: албум при подреждане

en: album containing this data for sorting purposes
bg: албум с тези данни при подреждане

en: album artist
bg: изпълнител на албум

en: The artist of the entire album, as it should be displayed
bg: изпълнител на целия албум при показване

en: album artist sortname
bg: изпълнител на албум при подреждане

en: The artist of the entire album, as it should be sorted
bg: изпълнител на целия албум при подреждане

en: date
bg: дата

en: date the data was created (as a GDate structure)
bg: дата на създаване на данните (като структура GDate)

en: datetime
bg: момент

en: date and time the data was created (as a GstDateTime structure)
bg: момент на създаване на данните (като структура GstDateTime)

en: genre
bg: жанр

en: genre this data belongs to
bg: жанр на тези данни

en: comment
bg: коментар

en: free text commenting the data
bg: свободен текст относно данните

en: extended comment
bg: допълнителен коментар

en: free text commenting the data in key=value or key[en]=comment form
bg: свободен текст относно данните във формат ключ=стойност или ключ[език]=коментар

en: track number
bg: номер на песента

en: track number inside a collection
bg: номер на песента в колекция

en: track count
bg: брой песни

en: count of tracks inside collection this track belongs to
bg: брой песните в колекцията, към която принадлежи тази песен

en: disc number
bg: номер на диска

en: disc number inside a collection
bg: номер на диска в колекция

en: disc count
bg: брой дискове

en: count of discs inside collection this disc belongs to
bg: брой дискове в колекция, към която принадлежи този диск

en: location
bg: адрес

en: Origin of media as a URI (location, where the original of the file or stream is hosted)
bg: Произход на медията като адрес (мястото в Интернет, откъдето е оригиналният файл или поток)

en: homepage
bg: сайт

en: Homepage for this media (i.e. artist or movie homepage)
bg: Страница в Интернет за тази медия (напр. сайт на изпълнител или филм)

en: description
bg: описание

en: short text describing the content of the data
bg: кратък текст — съдържание

en: version
bg: версия

en: version of this data
bg: версия на тези данни

en: International Standard Recording Code - see http://www.ifpi.org/isrc/
bg: Стандартен международен код на запис — http://www.ifpi.org/isrc/

en: organization
bg: организация

en: copyright
bg: авторски права

en: copyright notice of the data
bg: означение на авторските права на данните

en: copyright uri
bg: адрес за авторски права

en: URI to the copyright notice of the data
bg: адрес на означението на авторските права на данните

en: encoded by
bg: кодирано от

en: name of the encoding person or organization
bg: име на човека или организацията извършващи кодирането

en: contact
bg: контакт

en: contact information
bg: информация за контакт

en: license
bg: лиценз

en: license of data
bg: лиценз на данните

en: license uri
bg: адрес на лиценза

en: URI to the license of the data
bg: адрес на лиценза на данните

en: performer
bg: изпълнител

en: person(s) performing
bg: кой изпълнява данните

en: composer
bg: композитор

en: person(s) who composed the recording
bg: композитор/и на записа

en: conductor
bg: диригент

en: conductor/performer refinement
bg: информация за диригента или изпълнителя

en: duration
bg: продължителност

en: length in GStreamer time units (nanoseconds)
bg: продължителност в единици на GStreamer (наносекунди)

en: codec
bg: кодер

en: codec the data is stored in
bg: кодер, чрез който са съхранени данните

en: video codec
bg: видео кодер

en: codec the video data is stored in
bg: кодер, чрез който са съхранени видео данните

en: audio codec
bg: аудио кодер

en: codec the audio data is stored in
bg: кодер, чрез който са съхранени аудио данните

en: subtitle codec
bg: кодер за субтитрите

en: codec the subtitle data is stored in
bg: кодер, чрез който са съхранени данните на субтитрите

en: container format
bg: информация за контейнера

en: container format the data is stored in
bg: формат на контейнера, в който са съхранени данните

en: bitrate
bg: скорост на битовете

en: exact or average bitrate in bits/s
bg: точна или усреднена скорост на битовете

en: nominal bitrate
bg: номинална скорост на битовете

en: nominal bitrate in bits/s
bg: номинална скорост на битовете [bits/s]

en: minimum bitrate
bg: минимална скорост на битовете

en: minimum bitrate in bits/s
bg: минимална скорост на битовете [bits/s]

en: maximum bitrate
bg: максимална скорост на битовете

en: maximum bitrate in bits/s
bg: максимална скорост на битовете [bits/s]

en: encoder
bg: кодер

en: encoder used to encode this stream
bg: кодер, чрез който е кодиран този поток

en: encoder version
bg: версия на кодера

en: version of the encoder used to encode this stream
bg: версия на кодера, чрез който е кодиран този поток

en: serial
bg: сер. №

en: serial number of track
bg: сериен номер на песента

en: replaygain track gain
bg: усилване на песента при изпълнение

en: track gain in db
bg: усилване на песента [db]

en: replaygain track peak
bg: максимално усилване на песента при изпълнение

en: peak of the track
bg: максимално усилване на песента

en: replaygain album gain
bg: усилване на албума при изпълнение

en: album gain in db
bg: усилване на албума [db]

en: replaygain album peak
bg: максимално усилване на албума при изпълнение

en: peak of the album
bg: максимално усилване на албума

en: replaygain reference level
bg: еталонно максимално усилване на песента при изпълнение

en: reference level of track and album gain values
bg: еталонно ниво на усилването на песните и албумите

en: language code
bg: езиков код

en: language code for this stream, conforming to ISO-639-1 or ISO-639-2
bg: езиковият код на този поток според ISO-639-1 или ISO-639-2

en: language name
bg: име на езика

en: freeform name of the language this stream is in
bg: свободно име на езика на потока

en: image
bg: изображение

en: image related to this stream
bg: изображение свързано с този поток

note: TRANSLATORS: 'preview image' = image that shows a preview of the full image
en: preview image
bg: изображение за преглед

en: preview image related to this stream
bg: изображение за преглед свързано с този поток

en: attachment
bg: притурка

en: file attached to this stream
bg: файл прикачен към този поток

en: beats per minute
bg: такта в минута

en: number of beats per minute in audio
bg: брой тактове в минута в аудио

en: keywords
bg: ключови думи

en: comma separated keywords describing the content
bg: ключови думи за съдържанието, разделени със запетаи

en: geo location name
bg: местоположение

en: human readable descriptive location of where the media has been recorded or produced
bg: разбираемо описание на мястото на запис или създаване на медията

en: geo location latitude
bg: географска ширина

en: geo latitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the equator, negative values for southern latitudes)
bg: географска ширина на мястото на запис или създаване на медията в градуси според WGS84 (0 при екватора, отрицателна в южното полукълбо)

en: geo location longitude
bg: географска дължина

en: geo longitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the prime meridian in Greenwich/UK,  negative values for western longitudes)
bg: географска дължина на мястото на запис или създаване на медията в градуси според WGS84 (0 при Гринуич, Великобритания, отрицателна в западното полукълбо)

en: geo location elevation
bg: надморска височина

en: geo elevation of where the media has been recorded or produced in meters according to WGS84 (zero is average sea level)
bg: надморска височина на мястото на запис или създаване на медията в метри според WGS84 (0 при средното морско равнище)

en: geo location country
bg: държава по координати

en: country (english name) where the media has been recorded or produced
bg: държавата на запис или създаване на медията (на английски)

en: geo location city
bg: град по координати

en: city (english name) where the media has been recorded or produced
bg: град на запис или създаване на медията (на английски)

en: geo location sublocation
bg: квартал по координати

en: a location within a city where the media has been produced or created (e.g. the neighborhood)
bg: място в града на запис или създаване на медията (напр. квартал)

en: geo location horizontal error
bg: хоризонтална грешка по координати

en: expected error of the horizontal positioning measures (in meters)
bg: очаквана грешка по хоризонтал [m]

en: geo location movement speed
bg: скорост по координати

en: movement speed of the capturing device while performing the capture in m/s
bg: скорост на движение на входното устройство при записа [m/s]

en: geo location movement direction
bg: посока на движение по координати

en: indicates the movement direction of the device performing the capture of a media. It is represented as degrees in floating point representation, 0 means the geographic north, and increases clockwise
bg: посока на движение на входното устройство при записа. Стойността е в градуси в десетично представяне. 0 е географският север. Стойността расте по посока на часовниковата стрелка

en: geo location capture direction
bg: посока на заснемане по координати

en: indicates the direction the device is pointing to when capturing  a media. It is represented as degrees in floating point  representation, 0 means the geographic north, and increases clockwise
bg: посока на входното устройство при записа. Стойността е в градуси в десетично представяне. 0 е географският север. Стойността расте по посока на часовниковата стрелка

note: TRANSLATORS: 'show name' = 'TV/radio/podcast show name' here
en: show name
bg: име на шоу

en: Name of the tv/podcast/series show the media is from
bg: Името на телевизионно или Интернет шоу, поредица от серии, от което е медията

note: TRANSLATORS: 'show sortname' = 'TV/radio/podcast show name as used for sorting purposes' here
en: show sortname
bg: име на шоу за подреждане

en: Name of the tv/podcast/series show the media is from, for sorting purposes
bg: Името на телевизионно или Интернет шоу, поредица от серии, от което е медията, ползва се при подреждане

en: episode number
bg: номер на епизода

en: The episode number in the season the media is part of
bg: Номерът на епизода в поредицата за сезона

en: season number
bg: номер на сезона

en: The season number of the show the media is part of
bg: Номерът на сезона в поредицата, от която е медията

en: lyrics
bg: текст

en: The lyrics of the media, commonly used for songs
bg: Текстът на медията, често се използва за песни

en: composer sortname
bg: композитор при подреждане

en: person(s) who composed the recording, for sorting purposes
bg: Композитор/и за записа, ползва се при подреждане

en: grouping
bg: групиране

en: Groups related media that spans multiple tracks, like the different pieces of a concerto. It is a higher level than a track, but lower than an album
bg: Сбира в една група произведение, което е от няколко части, напр. частите на концерт. Това ниво е по-високо от песен, но по-ниско от албум.

en: user rating
bg: оценка

en: Rating attributed by a user. The higher the rank, the more the user likes this media
bg: Оценка според потребителя. По-висока стойност означава по-силно предпочитание

en: device manufacturer
bg: производител на устройство

en: Manufacturer of the device used to create this media
bg: Производител на устройството, с което е създадена медията

en: device model
bg: модел на устройство

en: Model of the device used to create this media
bg: Модел на устройството, с което е създадена медията

en: application name
bg: име на програма

en: Application used to create the media
bg: Програмата, с което е създадена медията

en: application data
bg: данни от програмата

en: Arbitrary application data to be serialized into the media
bg: Произволни данни от програма, поставени в медията

en: image orientation
bg: ориентация

en: How the image should be rotated or flipped before display
bg: Как да се завърти изображението при показване

en: publisher
bg: издател

en: Name of the label or publisher
bg: Името на издателя или издателската къща

en: interpreted-by
bg: интерпретирано от

en: Information about the people behind a remix and similar interpretations
bg: Информация за хората създали ремикс или друга интерпретация

en: midi-base-note
bg: нота по Midi

en: Midi note number of the audio track.
bg: Номер на нотата по Midi за песента

en: private-data
bg: собствени данни

en: Private data
bg: Собствени данни

en: Invalid URI: %s
bg: Неправилен адрес: %s

en: No URI handler for the %s protocol found
bg: Няма модул за обработка на протокола „%s“

en: URI scheme '%s' not supported
bg: Схемата „%s“ в адреса не се поддържа

en: ERROR: from element %s: %s
bg: ГРЕШКА: от елемент „%s“: %s

en: Additional debug info:
    %s
bg: Допълнителна информация за изчистване на грешки:
    %s

note: ****************************************************************************************** *** helpers for pipeline-setup
en: link has no source [sink=%s@%p]
bg: връзка без източник [sink=%s@%p]

en: link has no sink [source=%s@%p]
bg: връзка без приемник [source=%s@%p]

en: No such property.
bg: Няма такова свойство.

en: no property "%s" in element "%s"
bg: елементът „2$%s“ няма свойството „1$%s“

en: Element "%s" is not a GstPreset
bg: Файлът „%s“ е във формат GstPreset.

en: could not set preset "%s" in element "%s"
bg: настройките „%s“ не може да се зададат в елемента „%s“

en: no element "%s"
bg: елементът „%s“ липсва

en: could not set property "%s" in element "%s" to "%s"
bg: свойството „%s“ на елемента „%s“ не може да се зададе да е „%s“

en: could not set property "%s" in child of element "%s" to "%s"
bg: свойството „%s“ в поделемента на „%s“ не може да се зададе да е „%s“

en: Delayed linking failed.
bg: Неуспешно отложено свързване.

en: could not link %s to %s, %s can't handle caps %s
bg: „%s“ не може да се свърже към „%s“, „%s“ не поддържа „%s“

en: could not link %s to %s, neither element can handle caps %s
bg: „%s“ не може да се свърже към „%s“, никой от тях не поддържа „%s“

en: could not link %s to %s with caps %s
bg: „%s“ не може да се свърже към „%s“ с възможност „%s“

en: could not link %s to %s
bg: „%s“ не може да се свърже към „%s“

en: unexpected reference "%s" - ignoring
bg: неочакван указател „%s“ — прескача се

en: unexpected pad-reference "%s" - ignoring
bg: неочакван указател за допълване „%s“ — прескача се

en: could not parse caps "%s"
bg: възможностите „%s“ не може да бъдат анализирани

en: no sink element for URI "%s"
bg: няма елемент-приемник за адрес „%s“

en: no source element for URI "%s"
bg: няма елемент-източник за адрес „%s“

en: syntax error
bg: синтактична грешка

en: specified empty bin "%s", not allowed
bg: указан е празен резервоар „%s“, това е забранено

en: no bin "%s", unpacking elements
bg: няма резервоар на име „%s“, елементите се разпакетират

en: empty pipeline not allowed
bg: не е позволен празен конвейер

en: Pipeline construction is invalid, please add queues.
bg: Неправилно конструиран конвейер. Добавете опашки.

en: A lot of buffers are being dropped.
bg: Много буфери се пропускат.

en: Internal data flow problem.
bg: Вътрешен проблем на потока от данни.

en: Internal data flow error.
bg: Вътрешна грешка на потока от данни.

en: Internal clock error.
bg: Вътрешна грешка на часовника.

en: Failed to map buffer.
bg: Неуспешно поместване на буфера в паметта.

en: Filter caps
bg: Възможности на филтър

en: Restrict the possible allowed capabilities (NULL means ANY). Setting this property takes a reference to the supplied GstCaps object.
bg: Ограничаване на позволените възможности („NULL“ означава всякакви). Задаването на това свойство поема указател към подадения обект GstCaps.

en: Caps Change Mode
bg: Режим на смяна на възможностите

en: Filter caps change behaviour
bg: Филтриране на поведението на смяна на възможностите

en: No Temp directory specified.
bg: Не е указана временна папка

en: Could not create temp file "%s".
bg: Не може да се създаде временният файл „%s“.

en: Could not open file "%s" for reading.
bg: Файлът „%s“ не може да се отвори за четене.

en: Error while writing to download file.
bg: Грешка при запис в сваления файл.

en: No file name specified for writing.
bg: Не е указано име на файл за запис.

en: Could not open file "%s" for writing.
bg: Файлът „%s“ не може да се отвори за запис.

en: Error closing file "%s".
bg: Грешка при затварянето на файла „%s“.

en: Error while seeking in file "%s".
bg: Грешка при позициониране във файл „%s“.

en: Error while writing to file "%s".
bg: Грешка при запис във файл „%s“.

en: No file name specified for reading.
bg: Не е указано име на файл за четене.

en: Could not get info on "%s".
bg: Не може да се получи информация за „%s“.

en: "%s" is a directory.
bg: „%s“ е папка.

en: File "%s" is a socket.
bg: Файлът „%s“ е гнездо.

en: Failed after iterations as requested.
bg: Грешка след заявения брой повторения.

en: eos-after and error-after can't both be defined.
bg: Невъзможно е едновременното задаване на „eos-after“ и „error-after“.

en: caps
bg: възможности

en: detected capabilities in stream
bg: засечените възможности на потока

en: minimum
bg: минимум

en: force caps
bg: принудително прилагане на възможности

en: force caps without doing a typefind
bg: принудително прилагане на възможности без търсене на видовете

en: Stream doesn't contain enough data.
bg: Потокът не съдържа достатъчно данни.

en: Stream contains no data.
bg: Потокът не съдържа никакви данни

en: %sImplemented Interfaces%s:
bg: %sРеализирани интерфейси%s:

en: readable
bg: с права за четене

en: writable
bg: с права за запис

en: deprecated
bg: изоставен

en: controllable
bg: може да се контролира

en: conditionally available
bg: налично под условие

en: changeable in NULL, READY, PAUSED or PLAYING state
bg: може да се променя само в състоянията NULL (зануляване), READY (готовност), PAUSED (на пауза) или PLAYING (изпълнение)

en: changeable only in NULL, READY or PAUSED state
bg: може да се променя само в състоянията NULL (зануляване), READY (готовност) или PAUSED (на пауза)

en: changeable only in NULL or READY state
bg: може да се променя само в състоянията NULL (зануляване) или READY (готовност)

en: Blacklisted files:
bg: Забранени файлове:

en: %sTotal count%s: %s
bg: %sОбщ брой%s: %s

en: %d blacklisted file | %d blacklisted files
bg[0]: %d забранен файл
bg[1]: %d забранени файла

en: %d plugin | %d plugins
bg[0]: %d приставка
bg[1]: %d приставки

en: %d blacklist entry | %d blacklist entries
bg[0]: %d забранен запис
bg[1]: %d забранени записа

en: %d feature | %d features
bg[0]: %d свойство
bg[1]: %d свойства

en: Print all elements
bg: Отпечатване на всички елементи

en: Print list of blacklisted files
bg: Отпечатване на списъка със забранените файлове

en: Print a machine-parsable list of features the specified plugin or all plugins provide.
                                           Useful in connection with external automatic plugin installation mechanisms
bg: Отпечатване на списък с възможностите на указаната приставка или всички приставки.
                                           Удобно във връзка с външни механизми за автоматично инсталиране на приставки

en: List the plugin contents
bg: Отпечатване на съдържанието на приставките

en: A slashes ('/') separated list of types of elements (also known as klass) to list. (unordered)
bg: Списък с разделител наклонена черта („/“) от елементи. (неподреден)

en: Check if the specified element or plugin exists
bg: Проверка дали избраният елемент или приставка съществуват

en: When checking if an element or plugin exists, also check that its version is at least the version specified
bg: При проверката за съществуване на елемент или приставка да се проверява дали версията е минимум указаната

en: Print supported URI schemes, with the elements that implement them
bg: Отпечатване на поддържаните схеми за адреси URI, както и елементите с тяхна реализация

en: Disable colors in output. You can also achieve the same by setting 'GST_INSPECT_NO_COLORS' environment variable to any value.
bg: Без цветове на изхода. Това може да се постигне и със задаването на произволна стойност на променливата на средата „GST_INSPECT_NO_COLORS“.

en: Color output, even when not sending to a tty.
bg: Цветен изход, дори когато не се праща към терминал.

en: Could not load plugin file: %s
bg: Файлът на приставката не може да бъде зареден: %s

en: No such element or plugin '%s'
bg: Няма такъв елемент или приставка „%s“

en: Index statistics
bg: Статистика на индекса

en: Setting pipeline to PLAYING ...
bg: Конвейерът се дава за ИЗПЪЛНЕНИЕ…

en: ERROR: pipeline doesn't want to play.
bg: ГРЕШКА: конвейерът не иска да проработи.

en: Got message #%u from element "%s" (%s):
bg: Получено е съобщение #%u от елемент „%s“ (%s):

en: Got message #%u from pad "%s:%s" (%s):
bg: Получено е съобщение #%u от допълването „%s:%s“ (%s):

en: Got message #%u from object "%s" (%s):
bg: Получено е съобщение #%u от обект „%s“ (%s):

en: Got message #%u (%s):
bg: Получено е съобщение #%u (%s):

en: Got EOS from element "%s".
bg: Получен е EOS (край на потока) от елемент „%s“.

en: EOS received - stopping pipeline...
bg: Получен е край на поток: конвейерът се спира…

en: FOUND TAG      : found by element "%s".
bg: ОТКРИТ ЕТИКЕТ      : открит около елемент „%s“.

en: FOUND TAG      : found by pad "%s:%s".
bg: ОТКРИТ ЕТИКЕТ      : открит около допълването „%s:%s“.

en: FOUND TAG      : found by object "%s".
bg: ОТКРИТ ЕТИКЕТ      : открит около обект „%s“.

en: FOUND TAG
bg: ОТКРИТ ЕТИКЕТ

en: FOUND TOC      : found by element "%s".
bg: ОТКРИТО СЪДЪРЖАНИЕ : открито около елемент „%s“.

en: FOUND TOC      : found by object "%s".
bg: ОТКРИТО СЪДЪРЖАНИЕ : открито около обект „%s“.

en: FOUND TOC
bg: ОТКРИТО СЪДЪРЖАНИЕ

en: INFO:
    %s
bg: ИНФОРМАЦИЯ:
    %s

en: WARNING: from element %s: %s
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: от елемент %s: %s

en: Pipeline is PREROLLED ...
bg: Конвейерът е БУФЕРИРАН…

en: Prerolled, waiting for buffering to finish...
bg: Буфериран, изчаква се завършването на буферирането…

en: Prerolled, waiting for progress to finish...
bg: Буфериран, изчаква се завършването…

en: buffering...
bg: буфериране…

en: Done buffering, setting pipeline to PLAYING ...
bg: Буферирането завърши, конвейерът се дава за ИЗПЪЛНЕНИЕ…

note: we were not buffering but PLAYING, PAUSE  the pipeline.
en: Buffering, setting pipeline to PAUSED ...
bg: Буфериране, конвейерът се дава НА ПАУЗА…

en: Redistribute latency...
bg: Преразпределяне на латентността…

en: Setting state to %s as requested by %s...
bg: Задаване на състоянието на %s по заявка на %s…

note: this application message is posted when we caught an interrupt and * we need to stop the pipeline.
en: Interrupt: Stopping pipeline ...
bg: Прекъсване: Конвейерът се спира…

en: Interrupt while waiting for EOS - stopping pipeline...
bg: Прекъсване при изчакване: конвейерът се спира…

en: EOS on shutdown enabled -- Forcing EOS on the pipeline
bg: Включен е EOS при спиране — извеждане на EOS по конвейера

en: Waiting for EOS...
bg: Изчакване на EOS…

en: Progress: (%s) %s
bg: Напредък: (%s) %s

en: Missing element: %s
bg: Липсващ елемент: „%s“

en: Got context from element '%s': %s=%s
bg: Получен е контекст от елемента „%s“: %s=%s

en: ERROR: pipeline doesn't want to preroll.
bg: ГРЕШКА: конвейерът не иска да превърти напред.

en: An error happened while waiting for EOS
bg: Възникна грешка при изчакването на EOS

en: Use Windows high-resolution clock, precision: %u ms
bg: Ползване на часовника на Windows с висока точност: %u ms

en: Output tags (also known as metadata)
bg: Извеждане на етикетите (метаданните)

en: Output TOC (chapters and editions)
bg: Извеждане на съдържанието (глави и издания)

en: Output status information and property notifications
bg: Извеждане на съобщения за състоянието и промяната на свойства

en: Do not print any progress information
bg: Без извеждане на информация за напредъка

en: Output messages
bg: Изходни съобщения

en: Do not output status information for the specified property if verbose output is enabled (can be used multiple times)
bg: Без извеждане на информацията за състоянието на указаното свойство, ако е включен подробният изход (може да се ползва много пъти)

en: PROPERTY-NAME
bg: ИМЕ-НА-СВОЙСТВО

en: Do not install a fault handler
bg: Да не се инсталира модул за обработка на грешки

en: Force EOS on sources before shutting the pipeline down
bg: Принудително извеждане на EOS за източниците преди спирането на конвейера

en: Gather and print index statistics
bg: Събиране и показване на статистика за индекса

en: Do not print current position of pipeline. If this option is unspecified, the position will be printed when stdout is a TTY. To enable printing position when stdout is not a TTY, use "force-position" option
bg: Без отпечатване на текущото местоположение на конвейера. Когато опцията не е указва, местоположението се отпечатва, ако изходът е терминал. За да позволите печат, дори когато изходът не е терминал, ползвайте опцията „force-position“

en: Allow printing current position of pipeline even if stdout is not a TTY. This option has no effect if the "no-position" option is specified
bg: Позволяване на отпечатване на текущото на текущото местоположение на конвейера, дори и изходът да не е терминал. Опцията „no-position“ е с приоритет над тази

en: ERROR: pipeline could not be constructed: %s.
bg: ГРЕШКА: конвейерът не може да бъде конструиран: %s.

en: ERROR: pipeline could not be constructed.
bg: ГРЕШКА: конвейерът не може да бъде конструиран.

en: WARNING: erroneous pipeline: %s
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: конвейер с грешки: %s

en: ERROR: the 'pipeline' element wasn't found.
bg: ГРЕШКА: не е открит елемент за конвейер — „pipeline“.

en: Setting pipeline to PAUSED ...
bg: Конвейерът се дава НА ПАУЗА…

en: Failed to set pipeline to PAUSED.
bg: Неуспешно даване НА ПАУЗА на конвейера.

en: Pipeline is live and does not need PREROLL ...
bg: Конвейерът работи и не се нуждае от БУФЕРИРАНЕ…

en: Pipeline is PREROLLING ...
bg: Конвейерът се БУФЕРИРА…

en: Execution ended after %
bg: Изпълнението завърши след %

en: Setting pipeline to NULL ...
bg: Конвейерът се ЗАНУЛЯВА…

en: Freeing pipeline ...
bg: Конвейерът се освобождава…
